شورای شهر

۱۳ تذکر شورایی‌ها در جلسه صد و دوم شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حکیمی‌پور عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از اعضای شورای شهر در کمیسیون‌های مربوطه گفت: این حق اعضای شورا است که در کنوانسیون‌های دلخواه فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد کار شورا نظارت بر امور دخل و خرج شهرداری است، گفت: امیدوار بودم درخواست من برای تغییر کمیسیون در دستور کار قرار بگیرد؛ اما ابقاع شدن همه اعضا در کمیسیون‌ها مغایر آیین‌نامه اجرایی شورای شهر است و امیدوارم درخواست ۵ نفر از اعضا در مورد جابه‌جایی در کمیسیون‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

همچنین دکتر رحمت‌الله حافظی رییس کمیسیون سلامت نیز در انتقاد به عدم قید تقدیر و تشکرها در متن دستور جلسه امروز شورا افزود: در جلسه امروز۴۵ دقیقه از زمان صرف مسائلی چون تقدیر و تشکر شد، این در حالی است که در دستورجلسه این مطلب قید نشده بود و امیدوارم در جلسات بعدی این مسائل در دستورجلسه قید شود تا مباحث فنی برای این موضوعات ایجاد شود.

مهدی چمران رییس شورای شهر نیز در پاسخ به حافظی گفت: مسائلی در مورد رای‌گیری در متن دستور جلسه قید می‌شود؛ اما اگر دوست دارید می‌توانید در جلسه بعدی این مطلب در دستور جلسه قید شود.

مهندس حقانی رییس کمیسیون محیط زیست شورا نیز در تذکری در مورد بوستان مادر گفت: اواخر فروردین‌ماه در مورد وضعیت بوستان مادر تذکراتی ارائه شد.

وی با بیان اینکه اعتقاد بر سئوال از شهردار نیست، گفت: با اینکه شهرداری توفیقات زیادی در حوزه مدیریت شهری داشته است، اما این دلیل نمی‌شود که اعضای شورای شهر از این مطلب، خلاف مقررات چشم‌پوشی کنند.

حقانی با اشاره به روند مصوبات کمیسیون ۹۰ و شورای عالی شهرسازی در مورد توقف عملیات در بوستان مادر گفت: کمیسیون ماده ۵ بر انجام فعالیت بوستان مادر رأی داده است و این در حالی است که این کمیسیون صورتجلسه ندارد و اگر هم داشته باشد، خلاف قانون است.

وی با اشاره به نامه قوه قضاییه به شورای شهر در مورد وضعیت بوستان مادر گفت: از رییس شورای شهر درخواست می‌کنم قبل از پاسخ به نامه قوه قضاییه نظر اعضای کمیسیون‌ها را جویا شوند.

حقانی در ادامه سخنان خود به طرح مجلس برای شورای شهر اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای مصلح کردن شوراها است.

معصومه آباد نیز توضیحاتی در مورد انتخاب دریاچه شهدای چیتگر در اجلاس متروپلیس توضیحاتی ارائه کرد.

دوستی نیز با اشاره به بازدید خود از مجموعه کهریزک، گفت: امیدوارم شهرداری تهران خدمات ویژه‌ای به این منطقه ارائه دهد.

دنیامالی رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر نیز در ادامه تذکرات خود گفت: متاسفانه در هفته تنها پنج ساعت اعضای شورای شهر گردهم جمع می‌شوند و این مدت زمان برای بررسی لوایح و طرح‌ها کافی نیست و با این روند به جایی نمی‌رسیم و باید تدبیری اندیشیده شود که برخی جلسات در دو نوبت صبح و عصر برگزار شود و یا اینکه در هفته یک جلسه به مناسبت‌ها اختصاص داده شود.

همچنین مهدی چمران در پاسخ به احمددنیامالی گفت: متاسفانه با تاخیر در آغاز جلسات روبه‌رو هستیم و این در حالی است که پیشنهاد شده که یا ۸ صبح جلسه شروع شود و یا اینکه جلساتی نیز در عصرها برگزار شود که اعضای شورای شهر برگزاری جلسات کمیسیون‌ها را دلیلی برای انجام نشدن این موضوع دانستند.

وی با اشاره به اینکه چندی دیگر گزارشات حسابرسی تمام مناطق و سازمان‌ها برای بررسی به شورا می‌آید، گفت: امیدوارم اعضای شورای شهر سر وقت تعیین شده بیایند و تذکرات تبدیل به سخنرانی نشود.

همچنین علیرضا دبیر رییس کمیسیون بودجه نیز با استقبال از پیشنهاد احمددنیامالی گفت: چندی پیش کمیسیون بودجه و سلامت در مورد مساله بهشت زهرا با هم جلسه‌ای برگزار کرده و توانستند این مساله را حل و فصل کنند.

وی با بیان اینکه اگر موضوعات مربوطه در کمیسیون‌ها جمع‌بندی شده و به نتیجه برسد وقت کمتری از صحن برای بررسی موضوع صرف خواهد شد، گفت: از روسای کمیسیون‌ها و کمیته‌ها درخواست می‌شود جلسات برنامه پنج ساله را جدی‌تر بگیرند.

دبیربا اشاره به اینکه هیچ‌کدام از کمیسیون‌ها گزارش عملکرد پنج ساله را ارائه نکردند، گفت: گزارش عملکرد شش ماهه شورا و شهرداری آماده ارائه در صحن علنی است و گزارش تبصره‌های بودجه نیز به زودی در صحن مطرح خواهد شد و جلسات شورای عالی پایش نیز بعد از انتخاب روسای جدید کمیسیون‌ها برگزار می‌شود.

سروری عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر نیز در مورد وضعیت بوستان مادر پیشنهاد کرد که این موضوع در جلسه علنی با حضور اصحاب رسانه و شهردار تهران حل و فصل شود که در این میان چمران عنوان کرد که باید با حضور شهردار روز یکشنبه را به حل و فصل مساله بوستان مادر اختصاص دهیم.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که جلسات روز یکشنبه غیرعلنی و بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود.

اقبال شاکری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز با اشاره به تبریک انتخاب دریاچه شهدای خلیج فارس در کنفرانس متروپلیس گفت: این مساله امیدوارکننده است.

وی با اشاره به اتفاقات دو سه هفته اخیر در متروی تهران گفت: دو شب پیش متروی خط کهریزک در داخل تونل متوقف شد. مدیریت خوبی در این راستا صورت نگرفت و هیچ‌کس اطلاع‌رسانی درستی در این زمینه نکرد.

عباس جدیدی نیز در پایان درخواست کرد که بحث تقدیر و تشکر از افراد در دستور جلسات قید شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن