شورای شهر

بسیاری از ایستگاه‌های مترو برای نابینایان قابل دسترسی نیست

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در ادامه یکصد و دومین جلسه شورای شهر تهران، سهیل معینی مدیرعامل انجمن باور و همچنین مدیرمسئول روزنامه ایران سپید (تنها روزنامه بریل دنیا) با اشاره به دعوت اعضای شورای شهر تهران از تعدادی از روشندلان و نابینایان، اظهارداشت: امیدوارم با همکاری شورای شهر تهران اقدامات گسترده‌ای را برای بهتر شدن شرایط نابینایان در تهران صورت گیرد.

وی ادامه داد: یکی از نیازهای اصلی معلولان بویژه نابینایان ایمنی تردد است و این در حالی است که ما در شهر تهران ستاد مناسب‌سازی داریم که باید بتوان این ستاد را به جایگاه اصلی خود رساند.

معینی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد پروژه‌های شهری که در شهر تهران انجام می‌شود قابل توجه است و جای تقدیر دارد که امیدواریم در تمامی این پروژه‌ها ستاد مناسب‌سازی نظارت داشته باشد.

مدیرعامل انجمن باور در ادامه با اشاره به وظایف ستاد مناسب‌سازی شهر تهران، گفت: سیاستگذاری برای دسترسی آسان و نظارت دو وظیفه اصلی ستاد محسوب می‌شود که امیدوارم با ورود قدرتمند شورا و گماردن یک نماینده در این ستاد شاهد ارتقاء جایگاه ستاد مناسب‌سازی باشیم.

مدیرمسئول روزنامه ایران سپید ادامه داد: متاسفانه هم‌اکنون تعدادی از ایستگاه‌های مترو قابل دسترسی نیست و همین امر مشکلات عدیده‌ای را برای معلولان و بویژه نابینایان ایجاد کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن