اجتماعی و فرهنگی

افتتاح اولین مدرسه کودکان کار و خیابان شهر تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  اصغر عطائی با بیان این خبر گفت: نخستین مدرسه ویژه کودکان کار و خیابان شهر تهران در منطقه ۲۰، با حضور ۵۳۰ دانش آموز در حالی آغاز به کار کرده است که علاوه بر آموزش های تحصیلی، خدمات مشاوره ای، پزشکی و مددکاری نیز به آنها ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه بررسی وضعیت کودکان کار و خیابان از مهمترین وظایف مرکز آسیب های اجتماعی منطقه ۲۰ است، افزود: پیش از این نیز مشاوره و راهنمایی تحصیلی برای این کودکان به همراه خانواده های آنها و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی محیط شهری انجام می گرفته است که از این پس در قالب مدرسه، این خدمات آموزشی و فرهنگی انجام می شود.

 

وی در ادامه به فعالیت مددکاران شهر نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مددکاران شهر با لباس های فرم مخصوص روزانه در نقاط پرتردد و به ویژه اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برنامه گشت و بازدیدهای میدانی مستمر دارند و نسبت به شناسایی و مشاوره متکدیان، معتادان، کودکان کار و خیابان اقدام می کنند.

 

قائم مقام شهردار منطقه ۲۰ شهر تهران در پایان افزود: با توجه به موقعیت ویژه شهرری از لحاظ تاریخی و زیارتی، منطقه ۲۰ روزانه پذیرای خیل عظیمی از زائران و مسافران است که شناسایی و رفع نقاط بی دفاع شهری این منطقه از اولویت های مدیریت شهری این منطقه جنوبی است که با دقت از سوی عوامل اجرایی انجام می شود.

 

مراسم افتتاحیه این مرکز آموزشی به همت مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۲۰ و با حضور قائم مقام، معاون اجتماعی و فرهنگی و مدیران ارشد شهرداری منطقه ۲۰، معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران به همراه برنامه های متنوع هنری و نمایشی و اهداء یک هزار و شصت بسته بهداشتی و لوازم التحریر برای دانش آموزان برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن