سیاسی

منتظر خروجی نشست مشترک دولت و مجلس هستیم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک فرارسیدن میلاد مسعود امام هادی(ع) اظهار داشت: خواندن زیارت جامعه کبیره وصیت آیت‌الله مرعشی نجفی است و توصیه می‌کنم هفته‌ای یکبار این زیارت خوانده شود زیرا با این زیارت دوازده امام را یکجا زیارت می‌کنیم.

وی ادامه داد: کلاس امام‌شناسی را امام هادی(ع) برای ما قرار داده‌اند و باید قدر آن را دانست.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه فرارسیدن عید غدیر را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: عید غدیر را باید عیدالله اکبر دانست و با هیچ عیدی از جمله اعیاد ملی ما قابل مقایسه نیست؛ در این روز احساسات علوی را که خداوند در وجودتان قرار داده بروز دهید و اطعام کردن در این روز معادل اطعام انبیاء است.

صدیقی به خصوصیات روز عید غدیر اشاره کرد و گفت: در این روز مستحب است بهترین لباس‌ها را بپوشید و به یکدیگر هدیه بدهید، لازم است مسئولین نیز جناح‌گرایی را با ولایت عوض کنند و در حوزه و دانشگاه عقد اخوت ببندند.

وی افزود: این روز باید برجسته شود و باید نشان دهیم این روز، روز حیات دین و تبری از حکومت ظالمین است و امروز که پرچم غدیر در دست حضرت امام(ره) و خلف صالح آن حضرت، مقام معظم رهبری است روز جشن است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود به فعالیت بنیاد غدیر به ریاست آیت‌الله خزعلی اشاره کرد و بیان داشت: این بنیاد برنامه‌های وسیعی در داخل و خارج ترتیب داده و از همه نماینده‌های این بنیاد که روز غدیر را برجسته می‌‌کنند تشکر می‌کنم.

صدیقی خاطرنشان کرد: لازم است از وزرای خارجه، کشور و دارایی تشکر کنم زیرا به اطلاع من رسیده که به نماینده‌های خود بخشنامه کرده‌اند تا برای روز غدیر هزینه کنند.

وی با اشاره به پیام امسال رهبر حکیم انقلاب به کنگره عظیم حج، یادآور شد: در این پیام چند نکته وجود دارد که مسئله اتحاد و مقابله با تفرقه‌افکنی و تعمیق مسئله حج در کنار برنامه‌های معنوی از جمله آنهاست. همچنین تبیین اسلام ناب محمدی(ص) در این پیام وجود دارد.

وی ادامه داد: اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی متمایز است و این واژه را حضرت امام(ره) در کنار همه ابتکارات خود مطرح کردند و در این اسلام تعهد و خدمت وجود دارد و با اسلام بی‌حالی، منزوی و بی‌تعهد تفاوت دارد، اسلام آمریکایی سازش با قدرت‌های بزرگ است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به برخی معایب اسلام آمریکایی، تصریح کرد: در این اسلام معادن و هویت کشورها را می‌برند و می‌گویند چه کار دارید، این همان اسلام آمریکایی است اما اسلام انقلابی و ولایی ما نشات گرفته از اسلام غدیر است.

صدیقی در ادامه با اشاره به ائتلاف آمریکا و برخی کشورها برای مقابله با داعش، افزود: ائتلاف آمریکا و چند کشور عربی که در پوشش مقابله با تروریست‌ها انجام می‌شود یک فریب آشکار و ناشیانه است.

وی خاطرنشان کرد: آنها زمانی که جنایات ایادی خودشان و جریحه‌دار شدن عواطف مردم را مشاهده کردند دست به این کار زدند اما در عمل با داعش جنگ نمی‌کنند و در حال تخریب منابع سوریه  هستند، از قبل قصد داشتند منطقه پرواز ممنوع در سوریه ایجاد کنند و آنها مشغول انجام این کار هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: روز عرفه در کنار ضریح امام حسین(ع) بودم و می‌گفتند تا قبل از حضور ائتلاف حرکت ما علیه داعش شتاب داشت اما این ائتلاف برای ما بازدارندگی ایجاد کرده است.

صدیقی با اشاره به تهاجم گروهک تروریستی داعش به شهر کردنشین کوبانی، گفت: این شهر را مورد تجاوز قرار دادند و آشکارا اعلان کشتار می‌کنند و می‌خواهند اسلام را دینی دارای سبعیت نشان بدهند و این کار آمریکایی‌ها است.

وی تاکید کرد: شدیدا از این حرکت ائتلاف تبری می‌جوییم و می‌گوییم این حرکت ضدداعش نیست بلکه ضد سوریه و عراق است و تمام ملت‌های دنیا این موضوع را می‌دانند.

خطیب این هفته نماز جمعه خطاب به علمای اسلام گفت: این حرکت همه شما را می‌سوزاند، چرا علما و دانشگاهیان علیه این کار قیام نمی‌کنند؟!

صدیقی در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی و ضمن قدردانی از عملکرد کارکنان این نیرو بیان داشت: جنگ‌ کردن ارتش و سپاه مقطعی است اما نیرویی که همیشه در صحنه است نیروی انتظامی بوده و مقابل تهاجم همه‌جانبه دنیای شرارت که از مجرای موادمخدر، فساد و بی‌بندوباری و هنجارشکنی و جنگ نرم کشور را مورد تهاجم قرار می‌دهند، ایستادگی کرده است و از زحمات این نیرو تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک دولت و مجلس، ادامه داد: توصیه مقام معظم رهبری تفاهم و تبادل اطلاعات برای حل مشکلات است و ما منتظر خروجی‌های این نشست‌ها هستیم.

صدیقی اضافه کرد: مشکل بیکاری جوانان جان‌کاه است و بسیاری از مشکلات ناشی از بیکاری بوده و دولت را قسم می‌دهم از حاشیه‌ها به متن بیاید و به داد مردم برسد و مشکل مسکن و ازدواج را حل کند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به ضرورت‌ حمایت از تولید ملی، خاطرنشان کرد: دولت باید تولید را تقویت کند و بوروکراسی را کاهش دهد. جلوی واردات غیرضروری باید گرفته شود و آن چیزی که دولت را در دل مردم جا می‌دهد مسائل سیاسی و انتخابات نیست بلکه خدمت به مردم است.

وی در پایان با اشاره به مشکل کم‌آبی در کشور تصریح کرد: مسئله آب جزء مسائل جدی جامعه است و حرام‌خوری و حرام‌گویی باید ریشه‌کن گردد تا درهای رحمت باز شود؛ نود درصد آب در کشاورزی مصرف می‌شود و اگر با تدابیر لازم ۱۰ درصد از این مصارف کمتر بشود به آب شرب کمک خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا