اجتماعی و فرهنگی

خروج موتور سیکلت‌ها و تاکسی‌های فرسوده از سطح شهر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسین هاشمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس «تهران در آینه تدبیر» در در جمع خبرنگاران با اشاره به بهبود کیفیت هوای پایتخت اشاره کرد و افزود: ۵۷ روز هوای ناسالم و مشکل ساز در پنج ماهه نخست سال قبل در تهران ثبت شد که با استفاده مردم از بنزین یورو ۴ و خروج موتور سیکلت ها و تاکسی های فرسوده از سطح شهر، امسال در همین مدت تهرانی ها ۴۰روز هوای پاک را تجربه کردند.

وی گفت: هیچ مشکلی درخصوص کمیت و کیفیت آب پایتخت وجود ندارد و هیچ گونه آب غیر بهداشتی نیز در شبکه آبرسانی این کلانشهر وجود ندارد.
وی از رفع کمبود آب شرب در مناطق شرق تهران خبرداد و اظهار کرد: در شرق پایتخت سالانه ۵۰ میلیون متر مکعب کمبود آب شرب وجود داشت که با استفاده از مخزن سد ماملو و بهره برداری از تصفیه خانه هفتم تهران، این کمبود در شهرستان های پاکدشت، قیامدشت، قرچک و شهرری را رفع کردیم.
بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی سامات، هاشمی با بیان اینکه روان بودن فاضلاب در شهرستان های جنوب تهران در گذشته به عنوان یک معضل مطرح بود، افزود: این مشکل اکنون برطرف شده و در همین راستا تا پایان دولت یازدهم، هر دوماه یکبار یک تصفیه خانه در مناطق مختلف استان تهران به بهره برداری می رسد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا