اجتماعی و فرهنگی

قالیباف: کار فرهنگی، کار پیمانکاری نیست

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدباقر قالیباف روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان برنامه‌های تابستانی شهرداری تهران افزود: کار فرهنگی یک کار تکراری نیست بلکه نیاز به کار کارشناسی و رصد دقیق ، برنامه‌ریزی مشخص و اجرا و کنترل قوی دارد.

 

وی با بیان اینکه در کار فرهنگی تکرار و عادت خسارات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد، گفت: عادت کردن به کار یک امر بیهوده است چرا که اگر برای حقوق و یا ترس از مسئول کار می‌کنیم برده و اگر برای جایگاه کار می‌کنیم مزدور هستیم. ما باید برای رضای خدا کار کنیم که به جایگاه و پول نیز برسیم.

 

شهردار تهران با بیان این که کار فرهنگی کار پیمانکاری نیست گفت: بر همین اساس رفتار پیمانکاری نباید با کار فرهنگی شود چرا که مبنای کار فرهنگی با ساخت پل و راه متفاوت است.

 

قالیباف با بیان این که در کار فرهنگی باید به میزان اثرگذاری دقت شود گفت: ما باید در کار فرهنگی تفهیم اجتماعی را داشته باشیم و در هر منطقه برای انجام کار فرهنگی موضوعی را انتخاب کنیم که دغدغه‌ی درست مردم باشد تا موجب تغییر رفتار شود.

 

شهردار تهران مدیریت جزیره‌ای را از آفت کار فرهنگی عنوان کرد و گفت: یکی از چالش‌های امروزه ما به ثمر نشستن کار فرهنگی است که این مساله تنها به دلیل نبود یک مدیریت قوی است.

او که در جمع مدیران محلات تهران سخن می‌گفت با بیان اینکه کار فرهنگی نیازمند یک فرماندهی است گفت: لازم است برای انجام هر کار فرهنگی تفهیم اجتماعی از برنامه داشته باشیم و پیمانکاری به طمع پول به صحنه مدیریت نیاید.

 

قالیباف با بیان اینکه کار فرهنگی پرزحمت و دقیق‌تر از سایر کارهاست گفت: باید به سمت کارهای کیفی پیش برویم و از آسیب بزرگ کمیت گرایی فاصله بگیریم.

 

وی با بیان اینکه نسبت به سراهای محله غفلت کرده‌ایم، گفت: از ظرفیت‌های بزرگ مردمی که مهمترین بسترهای کار فرهنگی هستند غفلت کرده‌ایم و لذا امیدوارم از این پس در راستای جبران این غفلت گام برداریم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین امرودی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران نیز با بیان اینکه از هفته آینده اردوهای جهادی آغاز می‌شود، گفت: باز مهندسی متون واقدامات فرهنگی در دستور کار قرار دارد و از این پس اتفاقات مهمی در سراهای محله خواهد افتاد. چرا که در صدد آن هستیم تا اقدامات فرهنگی و فرهنگ ساز را افزایش دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا