اجتماعی و فرهنگی

وضعیت هوای تهران در ۲۴ساعت آینده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد رستگاری گفت: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان تهران در طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز در شهرستان لواسانات میانگین شاخص آلاینده منواکسید کربن ۲۰، ازن ۳۳، دی اکسید نیتروژن ۳۸ و دی اکسید گوگرد ۲۶  بوده است.

 

وی به کیفیت هوای شهرستان ورامین اشاره کرد وافزود: میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۷۷، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۵۸، منوکسید کربن ۴۴، ازن ۴۲، دی اکسید نیتروژن ۱۹ و دی اکسید گوگرد ۲۶ می باشد.
رستگاری با بیان اینکه در شهرستان باقرشهر میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۹۸ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۶۰، منواکسید کربن ۲۳، ازن ۳۸، دی اکسید نیتروژن ۲۰ و دی اکسید گوگرد ۵۳  بوده است، اظهار داشت: در شهرستان اسلامشهر نیز میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۵۳، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۵۳، منواکسید کربن ۱۴، ازن ۴۷، دی اکسید نیتروژن ۴۷ و دی-اکسید گوگرد ۱۶ بوده است.
رستگاری تصریح کرد در شهرستان پاکدشت شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۸۴، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۷۰، منواکسید کربن ۱۷، ازن ۱۳، دی اکسید نیتروژن ۲۳ و دی اکسید گوگرد ۳۰  می باشد.
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه به شهرستان پردیس اشاره کرد و افزود: در این شهرستان میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۳۶،منواکسید کربن ۳۱ و ازن ۲۰ بوده است.
وی تصریح کرد: شهرستان قدس نیز از میانگین شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون ۵۲، منواکسید کربن ۴۳ ، ازن ۷۵ و دی¬اکسید نیتروژن ۷۳  برخوردار بوده است.
بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، رستگاری با اشاره به اینکه در شهرستان پیشوا شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۵۷ و منواکسید کربن ۵۶ و در شهرستان رباط کریم شاخص آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۵۷ میباشد، خاطر نشان کرد: از نظر شاخص ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون شهرستان باقرشهر با شاخص ۹۸ دارای بالاترین عدد و شهرستان پردیس  با شاخص ۳۶  دارای پایین ترین عدد  بوده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن