مدیریت شهری

تسهیل دسترسی مسافران به مترو کرج

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد احمدی بافنده با تاکید بر اینکه هر روز تعداد زیادی از ساکنان استان البرز برای تردد به تهران از خط ۵ مترو استفاده می کنند اظهار داشت: مهمترین موضوع در این رابطه اینست که بتوانیم دسترسی راحت تر مردم این استان که حدود ۳ میلیون نفر تخمین زده می شود را به ایستگاه مترو فراهم کنیم، زیرا این دسترسی کمک می کند که مردم کرج به راحتی با مترو مرتبط و ترافیک صبحگاهی به سمت تهران و عصرگاهی به سمت کرج با تامین بهتر ناوگان مترو، حل و فصل شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خط تهران به کرج  اولین خط مترو در ایران است که افتتاح شد افزود: شهرداری کرج برای توسعه معابر و تقاطع ها احتیاج به همکاری با ما دارد و ما هم برای توسعه پایانه مترو و هم برای بهسازی شبکه داخلی به همکاری بیشتر با شهرداری این شهر نیاز داریم.

احمدی بافنده تصریح کرد: در این جلسه صحبت شد تا در خصوص فضای سبز ایستگاه ها، ایجاد اتصال بهتر بین خطوط اتوبوس و تاکسی با ایستگاه های مترو و اصلاحات مهندس و عمرانی مورد نیاز، شهرداری کرج با ما همکاری های بیشتری را انجام دهد. از طرفی شهرداری و مترو تهران نیز در زمینه سازه هایی مانند روگذر و کنار گذر به شهرداری کرج کمک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار نفر از کارکنان شرکت بهره برداری مترو تهران ساکن استان البرز هستند خاطر نشان کرد: شهرداری کرج می تواند برای تامین مسکن این کارکنان به ما کمک کند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران درادامه با اشاره به ساخت مترو استان البرز و اتصال آن به خط ۵ مترو تهران تصریح کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد تا شرکت بهره برداری مترو تهران در بهره برداری مترو کرج مشارکت کند و  تصمیم بر اینست که هر چه سریعتر بخش هایی از مترو کرج که با مترو تهران تقاطع دارد فعال شود تا با این اقدام هزینه های سفر مسافران و ترافیک اطراف پایانه ها کاهش پیدا کند.

در پایان این جلسه، مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران با حضور شهردار و مسئولان کرج از پروژه های عمرانی مرتبط با مترو و پایانه مهرشهر بازدید کردند.

 

     

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    بستن