مدیریت شهری

ادغام قانون معاینه فنی با آلودگی هوا و ریزگردها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به سرانجام دو ساله شدن معاینه فنی خودروها گفت: طرح اصلاح قانون آماده شده بود اما به دلیل اینکه ریزگردها و آلودگی هوا نیز با این موضوع مرتبط بود تصمیم گرفتیم در قالب یک طرح جامع به مجلس ارائه کنیم. بنابراین تا نهایی شدن این طرح در خصوص اصلاح این قانون نیز تصمیم گیری نخواهد شد.

وی ادامه داد: همه ما به این اعتقاد رسیده ایم که ۵ ساله کردن معاینه فنی کار اشتباهی بود و نیاز به بازگشت به قانون اولیه داریم.

لاهوتی در پاسخ به این پرسش که مسئولان شهری وعده داده بودند تا پایان امسال این قانون اصلاح می شود، گفت: من به عنوان نماینده قوه مقننه پاسخگوی این موضوع هستم، این طرح اگر جداگانه در صحن مطرح می شد هم اکنون آماده رای گیری بود اما چون نیاز به طرح جامع تری داشتیم با تاخیر در صحن علنی می شود و احتمال دارد بیش از یک ماه دیگر نوبت بررسی آن در صحن علنی مجلس شود.

وی اضافه کرد: اگر آلودگی هوای تهران افزایش پیدا کند می توانیم بر اساس اصل ۴ آیین نامه مجلس فوریت طرح آن در صحن را مطرح کنیم اما این موضوع نیز بستگی به نهایی شدن طرح در کمیسیون های تخصصی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا