اجتماعی و فرهنگی

احمدی‌مقدم: بدهی‌ نفتی‌مان پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین گزارش تفریغ بودجه سال ۹۱ منتشر شده توسط دیوان محاسبات حاکی از آن است که شرکت ملی نفت ایران آبان ماه سال ۱۳۹۱ حدود یک میلیون و ۶۴۰ هزار بشکه نفت خام به ارزش تقریبی ۱۸۵ میلیون دلار با تضمین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به یکی از شرکت‌های وابسته به نیروی انتظامی تحویل داده است.

 
از سوی دیگر سال گذشته معاونت نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور در پاسخ به مکاتبات شرکت ملی نفت ایران درباره عدم پرداخت سهم حدود ۱۴ درصدی این مجموعه نفتی، اعلام کرده است: به دلیل عدم تکافوی مبالغ تخصیص اعتبارات پرداخت نشده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، امکان پرداخت بهای نفت خام تحویلی به شرکت یاد ‌شده، وجود ندارد.
 
احمدی‌مقدم: بدهی‌ نفتی‌مان پرداخت شد
 
اسماعیل احمدی مقدم روز گذشته در گفتگویی درباره پرداخت این بدهی نفتی به خزانه کشور، گفته است: در مجموع دو محموله نفت تحویل گرفتیم که ارزش یکی از آنها ۱۸۰ میلیون دلار و دیگری ۶۰ میلیون دلار بوده است؛ محموله اول برای جبران کسر حقوق سال ۹۱ نیروی انتظامی از سوی دولت وقت به ناجا داده شد؛ محموله دوم نیز تجاری بوده و در بخش‌های تجاری بنیاد تعاون نیروی انتظامی تحویل داده شده است.
 
فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه هر دو محموله به فروش رفته است، اضافه کرده است: ۹۰ درصد از پول محموله دوم واریز شده است و بر سر تسویه حساب با شرکت ملی نفت اختلاف نظری داشته‌اند که از حدود ۶۰ میلیون دلار ۵۴ میلیون دلار ظاهرا بلافاصله پس از فروش واریز شده و بقیه آن هم برای تسویه حساب نهایی باقی مانده و در حال تسویه است.
 
این مقام مسئول همچنین تاکید کرده است: در مورد محموله اول نیز کسری حقوق ناجا در سال ۹۱ را معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور تائید کرده و اشاره کرده است که به هر صورت فرآیند قانونی به طور دقیق طی نشده است به دلیل اینکه پول باید ابتدا به حساب خزانه واریز می‌شد و سپس از حساب خزانه به نیروی انتظامی بابت کسری حقوق کارکنان پرداخت می‌شد.
 
فرمانده نیروی انتظامی پیشنهاد کرده که در شرایط فعلی تنها راهکار منطقی آن است که معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور ظرف یک یا دو سال این پول را در یک ردیف بابت کسری حقوق ناجا ببیند و به حساب خزانه واریز کند یا اینکه دولت می‌تواند بابت پرداخت دیون کسری حقوق سال‌های گذشته این مبلغ را به ناجا پرداخت کند و ناجا هم آن را به خزانه مستقیما واریز کند.
 
معاون زنگنه: نیروی انتظامی بدهی دارد
 
رکن الدین جوادی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در حاشیه امضای یک قرارداد نفتی با دانشگاه آزاد در پاسخ به پرسش مهر درباره اظهارات فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر پرداخت کل بدهی های نفتی، گفت: اظهارات فرمانده نیروی انتظامی را درباره پرداخت بدهی های نفتی را نشنیده ام.
 
معاون وزیر نفت در پاسخ به این سئوال مهر که آیا نیروی انتظامی کل بدهی های نفتی خود را پرداخت کرده است؟ اظهار داشت: تاکنون بخشی از بدهی های نفتی را از نیروی انتظامی گرفته ایم و قرار شده است بخش هایی دیگر از این بدهی نفتی هم توسط نیروی انتظامی پرداخت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا