اجتماعی و فرهنگی

مطهری: صدا و سیما عذرخواهی کند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد قسیم عثمانی در تذکر شفاهی امروز خود خطاب به صدا و سیما اظهار کرد: متاسفانه در برنامه پرمخاطبی از شبکه سوم صدا و سیما مجری هنرمند آن علنا صحبت‌های تفرقه افکنانه‌ای زده و با توهین به افراد مورد احترام اهل سنت صحبت‌هایی زده که در شأن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی افزود: لازم است که هر چه سریع‌تر صدا و سیما عذرخواهی کند و این وحدت محتوایی و معنایی جامعه اهل تشیع و تسنن کشور همچون همیشه تقویت شود  و اجازه ندهند دشمنان نظام و ملت ایران از این قضیه بهره‌برداری سیاسی کنند همان‌طور که رهبری هم فرمودند آن‌هایی که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می‌کنند نه شیعه هستند و نه سنی. لذا با توجه به همین فرمایش ایشان لازم است صدا و سیما سریعا عذرخواهی کند.

این عضو هیات رییسه مجلس در تذکری دیگری با استناد به اصل ۳ قانون اساسی و رفع تبعیض ناروا گفت:  یک کشاورزی در یکسال زراعی هزینه می‌کند زحمت می کشد و همه امکانات تولید را به صورت نسیه فراهم می کند به امید این که محصول حاصل شود و پولش را دریافت کند.

نماینده مردم بوکان در مجلس افزود: اما امروز ۲۴ مرداد است و چند ماه گذشته ، مردم هم گندم را تحویل داده‌اند اما متاسفانه هنوز یک ریال به آن‌ها پرداخت نشده است و وزیر جهاد کشاورزی پز افزایش تولید گندم را می دهد. ضروری است در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی این بخش حتما مورد توجه قرار گیرد .

وی تصریح کرد: بنده نهمین سالی است که در مجلس حضور دارم و هر سال باید تذکر دهیم تا پول گندم را پرداخت کنند آیا نمی شود یک سال برنامه ریزی صورت گیرد که به موقع پول کشاورزان پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت با وارد دانستن این تذکر اظهار کرد: توهین به افراد مورد احترام اهل سنت کار زشتی است و صدا و سیما باید عذرخواهی کند . مقام معظم رهبری هم در سفری که به کردستان داشتند توصیه کردند که به افراد مورد احترام اهل سنت توهین نشود.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در مورد تذکر به وزیر جهاد کشاورزی درباره پرداخت پول کشاورزان گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان حرف درستی است و مدتی است که گندم را تحویل داده‌اند وچند ماهی از آن می گذرد اما پولشان را پرداخت نکرده‌اند لذا به وزیر جهاد کشاورزی توصیه می ‌کنیم هر چه زودتر این مشکل راحل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن