اجتماعی و فرهنگی

ساماندهی معتادان و متکدیان با کمک خیرین

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سیدحسین هاشمی در جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران با تبریک میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت اظهار کرد: تهران نیازمند توجه بیشتری است و در  استان تهران شاهد غفلت زیادی هستیم؛ برخی از شهرستانهای استان تهران جمعیتی معادل جمعیت استانهای کشور را دارند.

وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضاییه به استان تهران خاطرنشان کرد: در سفر رئیس‌جمهور و آیت‌الله آملی لاریجانی به استان تهران تلاش کردیم هویت تهران را مطرح کنیم و از این طریق کسری‌هایی در استان تهران در بخشهای مختلف با دستور رئیس‌جمهور و در بخش‌های امنیتی و قضایی با دستور رئیس قوه قضاییه مرتفع شد.

استاندار تهران نقش خیرین در رفع مشکلات و کمبودهای استان تهران را مهم برشمرد و افزود: برخی از شهرستانهای استان تهران با ۷۰ هزار نفر جمعیت هنوز بیمارستان ندارند و خیرین می‌توانند در رفع اینچنین نیازهایی تاثیرگذار باشند.

هاشمی ادامه داد: تراکم جمعیت در شهرستان بهارستان به ازای هر کیلومتر مربع ۹ هزار و ۵۰۰ نفر است که این تراکم در مدارس آن نیز دیده می شود و این  برای استان تهران به عنوان پیشانی نظام مناسب نیست.

وی در ادامه به طرح جمع آوری و ساماندهی معتادان و متکدیان تهران اشاره کرد و گفت: منابع استان در ساماندهی معتادان و متکدیان تهران محدود است و هر چقدر بتوانیم اجرای این طرح را ادامه دهیم از نظر امنیتی و کاهش سرقتهای خرد در استان موثر است.

استاندار تهران ادامه داد: در استان تبریز شهروندان به متکدیان پول نمی‌دهند و از طریق تشکیل انجمن خیرین به افراد نیازمند کمک می‌کنند.

هاشمی از خیرین استان تهران خواست تا در کنار امور خیر در بخش سلامت و بهداشت برای ساماندهی معتادان و متکدیان تهران نیز وارد شوند.

وی در پایان عنوان کرد: باید جلسه‌ای با حضور افراد شاخص و اصناف مختلف برگزار شود و نیازهای استان برای کمک خیرین در این جلسه مطرح و مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

 

     

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    بستن