شورای شهر

حاشیه‌های سی‌امین اجلاس شورای‌عالی استان‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  در این جلسه که علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی مهمان ویژه آن بود، اعضای شورای عالی استان‌ها به مناسبت روز خبرنگار از ۱۰ نفر از اعضای این شورا تقدیر کردند؛ این در حالی بود که نمایندگان رسانه‌های خبری که به طور معمول پوشش اخبار این شورا را بر عهده دارند، در این جلسه حضور داشتند. البته این تقدیر اعضا از خودشان به یک روال معمول تبدیل شده و به بهانه‌های مختلف و مناسبت‌های متفاوت از جمله روز معلم و روز خبرنگار اعضای شورای عالی استان‌ها از خودشان تقدیر می‌کنند.

در همین راستا مهدی چمران رییس شورای عالی استان‌ها ضمن انتقاد از این رویداد، گفت: بنده هم مخالف انجام این تقدیر بودم. بی‌تردید کار مناسبی نبود و نباید خودمان از خودمان تقدیر کنیم.

مهدی چمران در تشریح سی‌امین اجلاس شورای عالی استان‌ها، گفت: در این جلسه رییس مجلس شورای اسلامی به همراه چند تن از نمایندگان حضور داشتند تا به نظرات شورایان کشور دقت و توجه لازم را داشته باشند. تاکنون حدود ۱۰ لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده‌ایم که به تصویب نرسیده است. امیدواریم این لوایح مجددا مورد بررسی قرار گیرند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آلودگی هوا در کلان شهرهای کشور، گفت: بحث معاینه فنی قبلا از دو سال به پنج سال افزایش یافته بود که مورد انتقاد بسیاری از متخصصین بود. بر همین اساس پیشنهاد شد تا مجلس شورای اسلامی بار دیگر زمان انجام معاینه فنی برای خودروهای نو را به دو سال تغییر دهد.

چمران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دستور کار مدت زمان انتخاب اعضای شوراهای استان اشاره کرد و افزود: بین دو سال تا چهار سال برای مدت زمان حضور اعضا در شوراهای استان بحث و تبادل نظر شد که نهایتا با توجه به نظر اعضای شورای عالی استان‌ها این موضوع برای مطالعه بیشتر به کمیسیون حقوقی ارجاع شد.

وی در خصوص تعامل و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه در خصوص بند ۴ لایحه برنامه ششم توسعه کشور که بر سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده اشاره دارد، گفت: نظر آقای لاریجانی و بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعضای شوراها موافق است. در حقیقت نمایندگان مجلس نیز واریز سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده به خزانه دولت را کار درستی نمی‌دانند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن