شورای شهر

۱۰۸ نقطه بی دفاع شهری در پایتخت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ضرورت ایجاد امنیت پایدار در شهر تهران گفت:‌ سه ضلع اساسی و مهمی که در شهر تهران می تواند امنیت پایدار را محقق کند شهروندان؛نیروی انتظامی و مدیریت شهری هستند.

وی افزود:‌تا سالهای قبل اگر موضوع تعامل و هماهنگی بین پلیس و مدیریت شهری مطرح می شد نامفهوم و غیر قابل هضم بود اما امروزه برای رسیدن به حق شهروندان باید مهندسی کامل و تعامل پویا و کارآمدی را بین این سه ضلع اصلی داشته باشیم.

طلایی با اشاره به عوامل شکل دهنده جرم تصریح کرد: یکی از کارهایی که می تواند بین نیروی انتظامی و مدیریت شهری انجام شود کاهش فضاهای بی دفاع شهری است. در ۶ ماهه سال جاری بیش از ۴۰ هزار نزاع خیابانی داشتیم در حالی که این آمارها می تواند با همکاری بیشتر بین این دو نهاد کاهش پیدا کند.

این عضو هیات رییسه شورا همچنین فعال سازی پلیس محلات را نمادی از هماهنگی بین پلیس و شهروندان دانست و گفت: مدل پیشنهاد ما بین مدیریت شهری و پلیس راهنمایی و رانندگی وجود دارد و ما در این تعامل مشترک نسبتا موفق بودیم.

طلایی با بیان اینکه برداران پلیس ما می توانند روی پشتیبانی شورای شهر تهران حساب کنند تاکید کرد: اگر این تعامل نبود تمام کارهای عمرانی شهرداری قفل می شد. ما می توانیم همین مدل را در پلیس انتظامی نیز پیاده کنیم و ضریب امنیت شهروندان را در پایتخت افزایش دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا