اجتماعی و فرهنگی

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری/دخترها بیشتر قبول شدند یا پسران؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابراهیم خدایی در  برنامه زنده تلویزیونی گفت: تعداد ۴۳ هزار نفر از شرکت کنندگان درآزمون سراسری سال ۹۵ در رشته های روزانه پذیرفته خواهند شد.

 

وی افزود: ما بقی شرکت کنندگان می توانند در رشته های شبانه، غیر انتفاعی وپیام نور پذیرش شوند.

 

رئیس سازمان سنجش کشور با اشاره به رقابت دشوار شرکت کنندگان در گروه آزمایشی علوم تجربی اظهار کرد: رقابت در رشته علوم تجربی با حضور ۱۵۵ هزار داوطلب بسیار دشوار است اما در سایر گروه های آزمایشی از جمله علوم ریاضی و انسانی با مشکل مواجه نیستیم.

 

خدایی ادامه داد: ۵۹ درصد از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۵ را بانوان و ۴۱ درصد را آقایان تشکیل داده اند.

 

وی با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۵ تصریح کرد: انتخاب رشته داوطلبان از روز شنبه ۲۳ مرداد آغاز و آنها تا روز ۲۸ مرداد برای انتخاب رشته زمان خواهند داشت.

 

رئیس سازمان سنجش کشور از آغاز به کار سامانه اینترنتی انتخاب رشته از بعد از ظهر امروز خبر داد و گفت: این سامانه از بعد از ظهر امروز در سایت سازمان سنجش آغاز به کار خواهد کرد و شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به آن رشته هایی که امکان قبولی در آنها را دارند بیابند.

 

خدایی با تاکید بر اینکه سازمان سنجش مجوز موسسات انتخاب رشته را صادر نمی کند، اظهار کرد: مجوزهای مورد نظر جهت راه اندازی مراکز مشاوره تحصیلی از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر و سنجش در ارائه این مجوزها نقشی ندارد.

 

وی بیان کرد: سازمان سنجش با هیچ موسسه مشاوره تحصیلی همکاری نکرده و نیروهای ما نیز در این موسسات حاضر نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن