اجتماعی و فرهنگی

آدرس و شماره تلفن تمامی مشمولان روی میز نظام وظیفه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار حمید صدرالسادات در یک گفتگوی تلویزیونی در سخنانی اظهار داشت : درحال حاضر مشخص شده که بیش از ۲میلیون و ۳۰۰هزار نفر مشمول غایب در کشور وجود دارد که این افراد باید هر چه سریع تر نسبت به وضعیت خدمت سربازی خود اقدام کنند.

 

وی افزود: این تعداد مشمول شناسایی شده همچنان بلاتکلیف بوده و کارت پایان خدمت برای آنها صادر نشده است.

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به ثبت نام صورت گرفته از مشمولان غایب اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون اقداماتی جهت ثبت نام از مشمولان غایب دردستور کار قرار گرفت و افرادی که بیش از ۸ سال از غیبت آنها می گذرد می توانند در طرح خرید غیبت سربازی اقدام کنند.

 

صدرالسادات با تاکید بر اینکه افراد در حال تحصیل هستند جزو مشمولان غایب به حساب نمی آیند، خاطر نشان کرد: افرادی که همچنان در حال تحصیل بوده و از سن حضور آنها برای خدمت سربازی می گذرد مشمول غایب به حساب نیامده و برای آنها غیبت محسوب نمی شود.

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به قانون ۵۸، نیروی انتظامی در رابطه با تعیین و تکلیف شرایط خدمت مشمولان تصریح کرد: طبق قانون نیروی انتظامی و سازمان وظیفه عمومی مکلف هستند نسبت به شناسایی و پیگیری وضعیت مشمولین غایب اقدام کرده اما متاسفانه تاکنون آنطور که باید این قانون اجرایی نشده است.

 

وی ادامه داد: به این خاطر که قانون ما را نسبت به مشخص کردن وضعیت مشمولین مکلف کرده است شرایطی را در کشور ایجاد کردیم تا طی مدت زمان کوتاهی وضعیت مشمولان مشخص شود .

 

صدرالسادات از همکاری دستگاه های اجرایی با سازمان وظیفه عمومی ناجا خبر داد و اذعان کرد: طی سالهای گذشته با دستگاه هایی که توان ارائه اطلاعات مشمولین به سازمان وظیفه عمومی ناجا را داشتند مذاکره شده و اکنون اطلاعات تمام مشمولین در اختیار سازمان قرار گرفته است.

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ارائه اطلاعات موالید ذکور به این سازمان خبر داد و گفت: سازمان ثبت احوال اطلاعات موالید ذکور را در اختیار این سازمان قرار داده و ما به راحتی می توانیم افراد مشمول سربازی را شناسایی کنیم.

 

صدرالسادات با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی مشمولین غایب اظهار کرد: در مرحله کنونی تمام اطلاعات افراد غایب نظیر آدرس محل سکونت و شماره تلفن افراد به دست آمده و درحال ارسال پیامک به مشمولین غایب هستیم.

 

وی ادامه داد: افرادی که پیامک سازمان وظیفه عمومی ناجا را دریافت می کنند باید ظرف ده روز به یکی از مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و هر چه سریع تر مقدمات تعیین تکلیف خدمت سربازی خود را فراهم کنند.

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به این پرسش که آیا مشمولین غایب که درخارج از کشور حضور دارند نیز می توانند نسبت به پرداخت جریمه مشمولان غایب  اقدام کنند و کارت دریافت کنند، گفت: این افراد می توانند با وکالت به والدین خود مراحل اولیه خرید خدمت سربازی خود را انجام داده و مبلغ جریمه را بپردازند.

 

صدرالسادات با بیان اینکه افرادی که ۱۸ سال آنها به پایان می رسد مشمول خدمت سربازی می شوند، تصریح کرد: براساس قانون افراد پس از پایان ۱۸ سال مشمول خدمت وظیفه عمومی شده و اگر مشغول به تحصیل می شوند باید نسبت به دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند.

 

وی از آغاز راستی آزمایی اطلاعات ارائه شده از سوی مشمولینی که قصد شرکت در طرح پرداخت جریمه غیبت مشمولاناقدام کرده اند خبر داد و خاطر نشان کرد: بعد از اینکه افراد برای خرید خدمت سربازی خود اقدام می کنند اطلاعات ارسالی آنها مورد راستی آزمایی قرار گرفته و مبلغ جریمه برای آنها مشخص می شود.

 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از فراهم شدن شرایط برای خرید قسطی جریمه سربازی خبر داد و اذعان کرد: هم اکنون شرایط برای خرید اقساطی خدمت سربازی فراهم شده و افراد می توانند جریمه در نظر گرفته شده را طی یک تا ۲۴ ماه پرداخت کنند.

 

وی افزود: بعد از اینکه ۵۰ درصد جریمه از سوی افراد پرداخت شود تسهیلاتی نظیر امکان خروج از کشور و همچنین استخدام در دستگاه های دولتی برای مشمولین فراهم می شود.

 

صدرالسادت درخصوص آخرین وضعیت کارت پایان خدمت جعلی فوتبالیست ها خاطر نشان کرد: برخی از فوتبالیست هایی که کارت های نامعتبر داشتند نسبت به ابطال کارت های آنها اقدام شد و این افراد نیز باید هر چه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام کنند. 

 

وی تاکید کرد: ۹۰ درصد فوتبالیست هایی که دارای کارت های نامعتبر بودند اکنون تعیین تکلیف شده و وضعیت آنها مشخص شده است.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. با سلام من اعزامم یک دی هست میخوام تعجیل بزنم بندازم یک الان خواستم ببینم جلو تعجیل کی باز میشه من اقدام کنم راهنماییم کنین ممنون میشم مرسی؟

  2. سلام
    اینجانب در سال ١٣٧٢در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی تهران قبول شدم و با دادن تعهد به خدمت بعد ا إتمام تحصیل به استخدام آموزش و پرو رش درامدم و در سال ١٣٧٩ تعهد به خدمتم تمام شد ولی چون نیروی استخدامی آموزش و پرورش بودم به دنبال کارت معافی نرفتم ولی الان چون کارت معافی لازم دارم حدود دو ماه پیش از آموزش و پرورش درخواست صدور کارت معافی کرده ام ولی متاسفانه تاکنون به دستم نرسیده و پیامکی هم از سازمان نظام وظیفه ارسال نشده ،سؤالم این است برای پیگیری به کجا باید مراجعه کنم باتشکر سعید جمشیدی ٠٩١٩۴۵٠۴٣۵٧

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن