شورای شهر

انتخاب شهردار توسط مردم شورا را محدود نمی‌کند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین غلامرضا انصاری در ادامه صدمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به طرح در نظر گرفته شده از سوی نمایندگان مجلس در خصوص فعالیت شوراها گفت: این طرح به صورت محترمانه انحلال شوراها است.

وی در ادامه با بیان اینکه هر کجا که کار را به مردم واگذار کرده‌ایم قطعات تبعات بسیار مثبتی برای نظام و کشور داشته است، گفت: هر جا که محدودیتی ایجاد کرده‌ایم تبعات ناگواری برای کشور و مردم ایجاد شده است.

انصاری با تأکید بر اینکه باید کارها را از روی دوش دولت برداشته و به مردم واگذار کنیم، افزود: قطعا کارهایی که از سوی مردم انجام گیرد بهتر و ارزشمند خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به مخالفت رئیس شورای شهر تهران در خصوص انتخاب شهردار از سوی مردم گفت: این نظر شخصی وی بوده چرا که قطعا انتخاب شهردار از سوی مردم بسیار کارآمدتر و مفیدتر برای شهرها خواهد بود.

انصاری ادامه داد: قطعا انتخاب شهردار از سوی مردم برنامه‌محورتر خواهد بود و فردی که به عنوان شهردار انتخاب شود پاسخگوی مردم خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه انتخاب شهردار از سوی مردم شوراها را محدود نخواهد کرد، گفت: متأسفانه هم اکنون هیچ نظارتی در معاونین شهرداری‌ها وجود ندارد و با انتخاب شهردار از سوی مردم این مشکلات و موانع برطرف خواهد شد.

وی همچنین پیشنهاد داد: با انتخاب شهردار از سوی مردم می‌توان انتخاب شهرداران مناطق با همکاری شوراها و شهردار آن شهر انجام شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شورای دوم احمدی‌نژاد را به عنوان شهردار انتخاب کرد، گفت: این انتخاب سکوی پرش وی به ریاست جمهوری بود و شاهد بودیم چه اتفاقات ناگواری در آن زمان رخ داد.

انصاری در پایان گفت: بنده هفته‌های گذشته تذکری را در خصوص میدان میوه و تره‌بار فرمانیه دادم ولی جوابی از سوی شهردار تهران نشنیدم که در نهایت به عنوان سؤال به هیأت رئیسه شورا تقدیم خواهم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا