سیاسی

ائتلاف آمریکا علیه تروریسم تنها یک نمایش سیاسی است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علاءالدین بروجردی در سفر به کشور اکوادور و در دیدار با فرناندو بوستامانته رئیس کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس ملی اکوادور با اشاره به روابط دوجانبه، مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همکاری‌های دو کشور در مجامع بین‌المللی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاری‌های دوجانبه با کشورهای انقلابی آمریکای لاتین حمایت می‌کند و ما می‌توانیم با همکاری چندجانبه از صلح و آرامش در منطقه حمایت و با سیاست‌های زورمدارانه مقابله کنیم.

وی ضمن تشریح آخرین تحولات بحران‌های تحمیلی به سوریه و عراق افزود: ائتلاف به اصطلاح صلح جهانی علیه تروریسم فقط یک نمایش سیاسی از سوی آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای این کشور است و عملکرد آمریکا در این مدت کوتاه نشان‌دهنده سیاست تخریب زیربناهای سوریه است که در نهایت به نفع گروه‌های تروریستی تمام خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در این ملاقات ضمن قدردانی از مواضع حمایتی اکوادور در مجامع بین‌المللی از جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: مواضع انقلابی اکوادور در زمینه مسئله فلسطین و بحران تحمیلی سوریه ستودنی است.

فرناندو بوستامانته رئیس کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس ملی اکوادور نیز در این دیدار ترسیم چهره‌ای خشن از جمهوری اسلامی ایران را سیاست ظالمانه‌ای دانست که متأسفانه سال‌هاست از طرف تعدادی از کشورها صورت می‌گیرد و باید با این سیاست ظالمانه مقابله کرد.

بوستامانته با اشاره به بحران فلسطین ضمن اعلام مخالفت با سیاست‌های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی گفت: آرمان احقاق حق مردم فلسطین باید به یک سیاست جهانی و فراگیر تبدیل شود.

رئیس کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس ملی اکوادور با  اظهار علاقه بر گسترش همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما علاقمندیم به خصوص در زمینه دانش‌های نوین با جمهوری اسلامی ایران همکاری گسترده ای داشته باشیم.

همچنین در این دیدار بینتیمییا رئیس گروه دوستی پارلمانی اکوادور و ایران گفت: یکی از افتخارات من شرکت در مراسم سالگرد امام خمینی بود که خاطره میهمان نوازی ملت ایران را هیچگاه فراموش نخواهم کرد.

وی ادامه داد: ما در مجلس ملی اکوادور حامی گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور هستیم و امیدواریم این تلاش‌ها چشم‌انداز خوبی را برای آینده ترسیم کند.

در پایان این دیدار با حضور اعضای هیأت پارلمانی ایران به‌ویژه عباسعلی منصوری آرانی از رئیس کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس و رئیس گروه دوستی پارلمانی برای سفر به ایران دعوت به عمل آمد.

عزم ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه سیاستی جدی است

همچنین علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ریکاردو پاتینیو وزیر خارجه اکوادور دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در این ملاقات ضمن تقدیر از مواضع حمایتی از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی گفت: ما آمادگی کامل برای گسترش همه جانبه روابط با کشور انقلابی اکوادور را داریم و زمینه‌های این گسترش نیز کاملا آماده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن تشریح آخرین تحولات مذاکرات هسته‌ای و بحران‌های تحمیلی به سوریه و عراق گفت: آمریکا که خود حامی چند ساله داعش بوده است و امکانات همپیمانان منطقه‌ای خود را نیز به کار رفته است چگونه ممکن است یک شبه ضد داعش شود، بنابراین این اقدام آمریکا برای ایجاد ائتلاف ضد داعش یک نمایش سیاسی برای پاسخگویی به افکار عمومی امریکا بعد از سربریدن دو خبرنگار آمریکایی توسط تروریست‌های داعش و ضربه زدن به زیرساخت‌های سوریه است.

بروجردی افزود: عزم جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه سیاستی جدی است و راهکار انتخاب شده برای این کار بسیار موثرتر از راه‌هایی است که دیگران انتخاب کرده‌اند.

این مقام اکوادوری با تأکید بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو کشور گفت: سیاست ما گسترش هر چه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر خارجه اکوادور تحریم‌های تحمیلی به ملت ایران را عامل کندی پیشرفت روابط بین دو کشور دانست و گفت: با رفع تحریم‌ها گسترش همکاری‌ها سرعت بیشتری خواهد یافت.

وی در زمینه تحولات منطقه گفت: ما قویا از سوریه در برابر بحران تحمیلی به این کشور حمایت می‌کنیم.

وزیر خارجه اکوادور اظهار امیدواری کرد که مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا