اجتماعی و فرهنگی

تهیه و تدوین سند جامع ملی کودکان و نوجوانان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز در همایش هفته ملی کودک در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، بر لزوم ایجاد بانک جامع اطلاعاتی کودکان و نوجوانان در کشور تاکید کرد.

وزیر دادگستری در خصوص این بانک اطلاعاتی اظهار داشت: در این بانک باید مواردی چون وضعیت تحصیلی، کار، زندگی، سلامت و محیط تربیتی کودکان شناسایی و اطلاعات در این زمینه جمع آوری شود، تا بتوانیم برنامه ریزی و هدفگذاری درستی در ارتباط با کودکان و نوجوانان داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلات کودکان بازمانده از تحصیل گفت: ما باید کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کرده و آمار دقیقی از تعداد و وضعیت آنان داشته باشیم، تا راحت تر برای آنان برنامه ریزی کنیم.

پورمحمدی در ادامه با تبیین وظایف مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران که ریاست آن بر عهده وزیر دادگستری است، از تهیه و تدوین سند جامع ملی کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: با تدوین این سند قادر خواهیم بود چشم انداز و افق روشنی برای آینده کودکان و نوجوانان ترسیم کنیم.

وزیر دادگستری در خاتمه تصریح کرد: مسوولین و دستگاه های مختلف از جمله وزارتخانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان بهزیستی، صدا و سیما و مجموعه های بسیاری دیگری که در حوزه کودکان و نوجوانان بطور جداگانه فعالیت دارند، را می توان با هماهنگی و تجمیع ظرفیت ها و ایجاد هم افزایی از طریق مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، به دستاوردهای بیشتری در ارتباط با حقوق کودکان رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا