اجتماعی و فرهنگی

توزیع بسته‌های غذایی به سالمندان تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه موضوع سالمندی یکی از موضوعاتی است که مسئولان و خانواده‌ها توجه ویژه‌ای را به آن داشته و دارند، گفت: حساسیتی که هم اکنون به موضوع سالمندی وجود دارد نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمهیداتی را برای حمایت از سالمندان در نظر گرفته شده است که به دستگاه‌های مسئول ابلاغ کرده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: شورای ملی سالمندان هم اکنون جلسات خود را به طور منظم برگزار کرده و بنا دارد طی دو ماه آتی نخستین سند ملی سالمندان در کشور را به تصویب نهایی برساند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در تدوین سند ملی سالمندان برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت پیش‌بینی شده است اظهار داشت: از برنامه‌های کوتاه مدت می‌توان به بیمه مراقبتی و پوشش هزینه‌های درمانی سالمندان اشاره کرد.

هاشمی ادامه داد: با توجه به نتایج طرح اشاره شده بنا داریم بسته‌های حمایتی و غذایی را تا پایان سال در سالمندان نیازمند توزیع کنیم که البته این طرح پس از تصویب نهایی از سوی شورای ملی سالمندان اجرایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا