اجتماعی و فرهنگی

آغاز آموزش حقوق دانش‌آموزی و کودکان در مدارس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علی اصغر فانی در مراسم روز جهانی کودک با بیان اینکه امسال آموزش و پرورش میزبان ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در ۱۲۲ هزار مدرسه است، اظهار کرد:‌ از این تعداد بیش از هفت میلیون دانش آموز در مدارس ابتدایی تحصیل می ‌کنند.

 

وی افزود: در برخی از مناطق کشور تنها آموزش و پرورش به عنوان نهاد دولتی حضور دارد و پرچم جمهوری اسلامی ایران بر سردر مدارس و همه جای ایرانی اسلامی وجود دارد.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه نهادی است که بخش اصلی را در شکل گیری شخصیت کودکان ایفا می‌کند،‌ گفت: از جمله کارکردهای آموزش و پرورش در دنیا انتقال فرهنگ است. علم آموزی، انتقال ارزش‌ها، هنجارها، آداب، عادات، رسوم بایدها و نبایدها و در یک جمله انتقال فرهنگ به نسل جدید به کمک آموزش و پرورش در نسل‌ها ماندگار می‌شود.

 

فانی افزود: نقش مربیان، معلمان و مسئولان مدرسه در این میان کلیدی است. کردار، رفتار، پوشش، نوع آرایش سر و صورت و همگی در تربیت کودکان موثر هستند، بنابراین وظیفه خود می‌دانم از یک میلیون سفیر فرهنگی در این همایش قدردانی کنم. یقینا رفتارسازی در کودکان توسط معلمان شکل می‌گیرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه هماهنگی بین خانه و مدرسه می‌تواند در شکل گیری شخصیت دانش آموزان نقش اساسی داشته باشد، گفت: امسال اعلام کردیم اولیا با مدارس بیشتر ارتباط داشته باشند. تماس تنگاتنگ اولیا با معلمان می‌تواند بخش اساسی در شکل گیری شخصیت دانش آموزان ایفا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا