اجتماعی و فرهنگی

تشدید برخورد با مهدهای متخلف

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد نفریه با اشاره به اینکه هزار و ۷۰۰ کودک در حال حاضر تحت پوشش مهدهای کشور بوده و از خدمات آموزشی و تفریحی آنها بهره مند می شوند، افزود:براساس آمارهای موجود در حال حاضر ۱۷ هزار مهد کودک در سراسر کشور فعالیت می کند که از این تعداد حدود ۸ هزار مهد در مناطق روستایی قرار دارند.

وی از اجرای طرح یک وعده غذای گرم خبر داد و گفت: این طرح در گذشته فقط در مهدهای کودک در مناطق روستایی اجرایی می شد اما امسال براساس برنامه ریزیهای انجام شده قصد داریم در مناطق حاشیه نشین و آسیب خیز نیز که کودکان دچار سوء تغذیه هستند این طرح را اجرایی کنیم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از افزایش اعتبار غذای گرم کودکان خبر داد و تاکید کرد: در سال جاری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بدین منظور اختصاص داده شده است که قرار بوده از ابتدای مهرماه آغاز شود که البته با چند روز تاخیر در برخی مناطق شروع شده است.

به گفته نفریه، اعتبار مربوط به این طرح به استانها ارسال می شود و هر استان براساس کودکان مناطق حاشیه ای و روستایی اعتبارات خود را تقسیم می کنند.

وی همچنین در مورد تخلفات برخی از مهدهای کودک که شهریه بیش از نرخ مصوب از والدین دریافت می کنند گفت: در سال جاری شهریه مهدهای کودک ۲۵ درصد افزایش یافت که مهدهای کودک حق افزایش بیش از این مقدار را ندارند و برهمین اساس با مهدهای متخلف بطور جدی تر از گذشته برخورد خواهد شد.

وی گفت: والدین در صورت بروز مشکلات با شماره پیامک ۳۰۰۰۸۵۳۰ به سازمان بهزیستی اطلاع دهند و به طور حتم بازرسین با مهد خاطی ظرف ۲۴ ساعت برخورد می کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا