اجتماعی و فرهنگی

اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای بهسازی برج آزادی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد مسجدجامعی صبح امروز در حاشیه بازدید از برج آزادی تهران با بیان اینکه یک شرکت ژاپنی برای نور پردازی برج آزادی انتخاب شده است، گفت: این شرکت ژاپنی طرح‌های خود را برای نور پردازی تالار وحدت، برج آزادی و تئاتر شهر ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه برج آزادی زیر نظر مجموعه بنیاد رودکی فعالیت می‌کند، گفت: متاسفانه آبیاری غلط محوطه بیرونی برج آزادی سبب پوسیده شدن برخی از بتن‌های پایه برج شده است که مطالعات زیادی از سوی کمیسیون عمران و شهرسازی صورت گرفته است و برای بهسازی محیط بیرونی برج ۱۸ میلیارد تومان و برای بهبود فضای داخلی برج نیز دو میلیارد تومان در نظر گرفته شده و در صورت نیاز بیش از اعتبار ۱۸ میلیارد تومان باید اصلاحیه‌ای برای بودجه داده شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه سالن اصلی برج آزادی هیچ آسیبی ندیده است، گفت: متاسفانه قسمت‌هایی از چمن بیرونی برج که چندی پیش عوض شد، نشت آب دارد که سبب بروز مشکلاتی در قسمت‌های زیرین برج شده است.

مسجدجامعی همچنین با بیان اینکه نوار کاشی‌های کناری برج تا نیمه عوض شده و باید تعویض مابقی کاشی‌ها در اولویت قرار گیرد گفت: در این رابطه مطالعات خوبی صورت گرفته و بودجه خوبی نیز پیش بینی شده است.

وی با اشاره به مدیریت چندبخشی برج آزادی گفت: جلسات ابتدایی بازسازی و بهسازی برج در زمان ریاست بنده بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت و امیدوارم مدیریت چندبخشی لطمه‌ای به پیکره برج نزند.

عضوکمیسیون سلامت شورای شهر تهران در مورد ساخت مسجدی در نزدیکی برج آزادی گفت: ساخت مسجد مشکلی ندارد اما ارتفاع آن باید زیر نظر میراث فرهنگی متناسب سازی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا