اجتماعی و فرهنگی

آخرین اقدامات استانداری برای تامین آب شهروندان تهرانی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید حسین هاشمی در ویژه برنامه شب آفتابی با اشاره به افزایش بزه کاری در جامعه گفت: قطعا از عوامل بزه می توان به بیکاری و تبلیغات ماهواره اشاره کرد اما تنها راه کاهش این آسیب یک صدا شدن دستگاه های مسئول و خود مردم هستند که در این خصوص وزارت کشور در حال تدوین راه کارهای تخصصی است.

وی افزود: بنده تهران را به دو بخش زیبا و فقیر تقسیم کرده ام و در ابتدا باید هویت تهران را برای شهروندان تشریح و معرفی کرد. برای همین هر هفته شبکه تهران میهمان یک شهرستان است تا تهرانی ها با این شهر آشنا شده و حتی با ظرفیتهای گردشگری، زیارتی و سرمایه گذاری آن شنا شوند.

سرمایه گذار در کمتر از ۹۰ روز تعیین و تکلیف می شود

هاشمی اظهار داشت: در موضوع سرمایه گذاری هم مرکز جذب سرمایه و حمایت سرمایه گذار به صورت متمرکز ایجاد کردیم تا سرمایه گذار بتواند با خیالی آسوده تمام کارهای خود جهت اخذ مجوز و قرارداد قبل از سرمایه گذاری در این مرکز به سرانجام برساند. بنده ۶ ماه دیگر با مصداق به شما نشان می دهم که چگونه این مرکز می تواند راه را برای سرمایه گذاری در تهران هموار کند. به اعتقاد من سرمایه گذار در کمتر از ۹۰ روز با مراجعه به این مرکز به نتیجه می رسد.

تهران به ۱۳۰۰ واحد گردشگری نیاز دارد

استاندار تهران توسعه و فعال کردن صنعت گردشگری؛ صنایع غذایی و صنایع هایتک را بعنوان صنایع سبز در دستور کار استانداری تهران عنوان کرد و گفت: در بخش صنعت گردشگری باید گفت که واقعا تهران با ۱۳ میلیون جمعیت چه میزان امکان تفریح برای شهروندان خود دارد. این در حالی است که باید ۱۳۰۰ واحد گردشگری در تهران داشته باشیم که این طور نیست. هم اکنون از ۱۳۰۰ واحد گردشگری مورد نیاز تنها ۱۰ مورد را برای جانمایی انتخاب کرده ایم که بیشتر در شرق تهران است و سرمایه گذاران می توانند از این بستر استفاده کنند.

ساماندهی اوراق چی ها، صنایع ملامین و تعاونی های مسکن تهران

استاندار تهران در ادامه مهمترین دغدغه خود را ساماندهی صنایع تهران عنوان کرد و گفت: این کار کوچکی نیست و نباید شوخی گرفت. ما الان ۴۰۰ هزار صنف در تهران داریم که نیمی از آنها غیرقانونی و فاقد مجوز هستند. البته کارهایی هم انجام داده ایم. بعنوان مثال توانستیم ۵۰۰ واحد اوراق چی های تهران را منتقل کنیم. در صنف ملامین هم اقدامات خوبی انجام شده است. حالا روی تعاونی های مسکن تهران که ۳۴ مورد هستند در حال اجرای ساماندهی هستیم که تعیین و تکلیف آنها با کمیته ویژه ای است که از سوی رئیس جمهور تشکیل شده است.

اخطار استاندار به ۱۰۰ واحد صنعتی تهران

هاشمی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در تهران اشاره کرد و گفت: به ۱۰۰ واحد صنعتی نزدیک رودخانه جاجرود اخطار کتبی داده ایم و در صورت بی اعتنایی بر اساس قانون با آنها برخورد می شود. همچنین ۲۳۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز را هم تخریب کرده ایم و به جرات می توانم بگویم که هم اکنون ساخت و ساز غیرمجاز در ارتفاع ۱۸۰۰ متر نداریم.

استاندار تهران در پاسخ به اینکه اخطار شما برای قطع آب تهرانی ها عملی نشد گفت: خواستم وضعیت را برای شهروندان حساس کنم اما نگفتم آب را قطع می کنم. در هر حال آب سد ۷ متر پایین آمده و تنها راهکار انتقال آب از سد ماملو به تهران است و اینکه مردم صرفه جویی کنند و باران رحمت خداوندی هم داشته باشیم.

وی گفت: البته دولت ۵۰ میلیارد تومان در این خصوص به تهران اعتبار داده که از این مبلغ برای تصفیه و خطوط انتقال استفاده می کنیم.

ایجاد خط لوله قمربنی هاشم از شرق به غرب تهران

هاشمی اظهار داشت: قرار است با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان خط لوله آب به نام قمر بنی هاشم را از شرق به غرب تهران متصل کنیم که در مواقع نیاز جابجایی آب در تهران داشته باشیم.

به نقاشی و موسیقی و سینما علاقمندم

استاندار تهران در این برنامه گفت: متولد آذربایجان هستم و در سن ۷ سالگی به تهران آمده و در محله خزانه و قلعه مرغی زندگی کردیم. دوران دبستان تا دبیرستان در آن منطقه بودیم اما مشکلات زندگی مانع تحصیلات من نشد. تا اینکه بعد از انقلاب معاون وزیر صنایع و معاون و فلزات شدم و بعد هم در مجلس چهارم بعنوان نماینده مردم خدمت کردم. هاشمی در گفته های خود علاقمندی اش را به نقاشی و سینما و موسیقی عنوان کرد و گفت: موسیقی سنتی را بیشتر می پسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا