ورزشی

تیم ملی بسکتبال به فینال رسید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی از ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه امروز به مصاف قزاقستان رفت و با نتیجه  80 بر ۷۸ مقابل این تیم به برتری رسید و به فینال رسید.

مهمد بچیروویچ، سرمربی تیم ملی ایران  با ترکیب کامرانی، آفاق، نیکخواه بهرامی، ساهاکیان و حدادی تیمش را به میدان فرستاد.

تیم ملی کشورمان که با صدرنشینی در یک چهارم نهایی به نیمه نهایی رسیده بود، در کورارتر اول بازی سختی را مقابل حریف خود داشت و تنها با یک امتیاز اختلاف توانست به بیروزی برسد و قزاق‌ها در این کوارتر نشان دادند که قهرمان آسیا کار سختی مقابل آنها خواهد داشت.

در کوارتر دوم هم بازی بسیار پایاپای دنبال می‌شد و قزاق‌ها در ابتدای این کوارتر حتی از کشورمان هم پیش افتادند و حساب کار ۳۰ بر ۲۷ هم به سود آنها شد، اما همکاری خوب کامرانی و نیکخواه بهرامی حساب کار را ۳۴ بر ۳۰ کرد.

در ادامه کار ملی پوش ان کشورمان توانستند بازی را در اختیار بگیرند و ۴۸ بر ۸۲ نیمه نخست را به سود خود به پایان برسانند.

کوارتر سوم هم بسیار پایاپای دنبال شد و قزاقستان در این بازی چیزی کم نداشتند و امتیازها را یکی پس از دیگری کسب می‌کردند. ایران با وجود برتری خفیف اما بهتر از حریفش نبود و قزاق‌ها در روزی خوب‌شان قرار داشتند.

در ثانیه های پایانی حمله ایران تبدیل به امتیاز نشد و در برگشت قزاق‌ها با کسب دو امتیاز حساب کار را ۶۴ بر ۶۴ کردند.

با آغاز کوارتر چهارم قزاق‌ها با یک پرتاب سه امتیازی از ایران پیش افتادند و در برگشت حدادی و نیکخواه باز هم ایران را به برتری موقت رساندند، اما این برتری تنها چند ثانیه پایدار بود و قزاق‌ها با دو پرتاب سه امتیازی متوالی ۶ امتیاز پیش افتادند.

بازی بسیار حساس دنبال می‌شد و کامرانی بود که با دو امتیازش روحیه را به اردوی ایران بازگشت و صمد و حدادی هم اختلاف را بسیار کم کردند و حساب کار ۷۷ بر ۷۵ به سود قزاقستان شد.

لحظات پایان هم حساب کار ۷۸ بر ۷۸ مساوی بود و در نهایت این مسابقه نزدیک با نتیجه ۸۰ بر ۷۸ به سود ایران  خاتمه یافت.

این نخستین حضور ایران در فینال بازی‌های آسیایی است.

در دیگر بازی این مرحله که به صورت همزمان برگزار شد، کره‌جنوبی موفق شد با شکست ژاپن به فینال برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا