پیام بویری مدال برنز را کسب کرد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین فرنگی کار وزن ۷۵ کیلوگرم ایران در بازیهای آسیایی اینچئون در دیدار رده بندی به مصاف "امانلی آتایف" از ترکمنستان رفت که در نهایت با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد حریف گذشت و مدال برنز این وزن را به چنگ آورد.

پیام بویری،به عنوان نایب قهرمان جوانان ۲۰۱۴ جهان در نخستین تجربه حضور در رده بزرگسالان، در دور اول مقابل "نوربک خاشیمبیکوف" از ازبکستان در یک کشتی زیبا و دیدنی با نتیجه ۹ بر ۵ به برتری دست یافت. وی در دور دوم مقابل "سینگ گورپرت" از هند با نتیجه ۷ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بویری در این مرحله مقابل "تاکاهیرو کاناکوبو" از ژاپن در حالی که مبارزه پایاپایی با حریف داشت به دلیل اخطار دوم، یک امتیاز از دست داد و با حساب یک بر یک، نتیجه را واگذار کرد. داوران در یک دقیقه پایانی با قطع کردن مداوم کشتی به حریف ژاپنی اخطار ندادند تا این جوان شایسته خوزستانی راهی دیدار رده بندی شود.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از ۲۸ شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا ۱۲ مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات ۹۵۰۱ ورزشکار از ۴۵ کشور آسیایی در ۳۶ رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با ۲۸۲ ورزشکار شامل ۲۲۴ ورزشکار مرد و ۵۸ ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا