اجتماعی و فرهنگی

اعتبارات ۵۰ میلیاردی حوزه پیشگیری از اعتیاد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در چهل و چهارمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر که صبح امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌های مسئول برگزار شد، اظهار داشت: باید از فرصت پیش‌آمده در دولت یازدهم و نگاه وزرای کشور و رفاه به بحث مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد استفاده کرد.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های جدید کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر برقراری انتظام و همگرایی در کارها است.

هاشمی بیان داشت: باید نگاه خود را به مقوله اعتیاد تغییر دهیم و در عرصه پیگشیری ورود پیدا کنیم که در این زمینه برنامه‌های خوبی تدوین شده است که در شش ماهه سال دوم اجرا خواهد شد.

رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر نقش رسانه‌ها را در امر پیشگیری از اعتیاد مهم دانست و گفت: در این عرصه از تمامی رسانه‌ها تقاضا داریم که در بحث پیگشیری ستاد مبارزه با مواد مخدر را همراهی کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه به چند برنامه ملی روی کمیته پیشگیری اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها در دفاتر مختلف و تا پایان سال اجرا خواهد شد.

وی همچنین از حضور خیرین سلامت و خیرین بهزیستی در امر پیشگیری خبر داد و گفت: با هماهنگی که بین خیرین صورت گرفته است، این عزیزان آمادگی دارند که منابع پیشگیری را تأمین کنند ضمن اینکه سازمان بهزیستی نیز در این زمینه اعتبارات خوبی را پیش‌بینی کرده است.

هاشمی با بیان اینکه در گذشته اعتبارات سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری ۷ الی۸ میلیارد تومان بود گفت: از زمانی که بنده در سازمان بهزیستی مشغول به خدمت شدم اعتبارات این بخش را افزایش دادم و هم‌اکنون اعتبارات حوزه پیشگیری به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در برنامه‌های آتی نیز قرار داریم سرانه ویژه و ردیف خاصی را به حوزه پیشگیری تعریف کنیم و در این زمینه از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه این جلسه با اشاره به رونمایی از نخستین سند راهبردی پیشگیری از اعتیاد در منطقه عسلویه خبر داد و گفت: این سند تا اواخر مهرماه در منطقه عسلویه رونمایی می‌شود، ضمن اینکه بنا داریم در دیگر محیط‌های کاری در حوزه انرژی سندهایی را به این شکل رونمایی کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی هیچ وظیفه‌ای درباره کمپ‌های اجباری ندارد، گفت: این سازمان تنها افراد معتادی که خودمعرف باشند را نگهداری می‌کند و هم‌اکنون بالغ بر ۸۵۰ کمپ اعتیاد در کشور وجود دارد.

وی همچنین از ساماندهی بیش از ۸۰۰ معتاد بی‌سرپرست و بی‌خانمان در تهران توسط بهزیستی خبر داد و گفت: علی‌رغم اینکه هزینه این افراد بالاست اما سازمان اقدامات مؤثری را برای نگهداری این افراد انجام داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا