اجتماعی و فرهنگی

عامل انتشار خبر جعلی خفاش شب در ملاءعام شلاق خورد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در این خصوص گفت: اوایل اردیبهشت ماه سال جاری در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر حضور خفاش شب در بندرعباس که عامل قتل زنان و کودکان است منتشر شد که این موضوع موجب تشویش اذهان عمومی و رعب و وحشت و ترس میان شهروندان شده بود به سرعت در دستور کار دستگاه قضایی و انتظامی استان قرار گرفت .

وی افزود: موضوع با دستور قضایی از سوی دادستان مرکز استان به پلیس فتا صادر و متهم از این طریق شناسایی و عامل نشراکاذیب مبنی بر حضور خفاش شب ، دستگیر و کیفرخواست در خصوص این متهم صادر و پرونده به دادگاه ارسال شد که دادگاه مربوطه با تشکیل جلسات دادرسی و اقرار صریح متهم وی را به استناد ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی محکوم به ۷۴ ضربه شلاق در ملاء عام کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تاکید کرد: وی به حکم صادره اعتراض کرد که پس از ارجاع به دادگاه تجدیدنظر حکم بررسی و دوباره مورد تایید قرار گرفت و قطعیت یافت و حکم صادره در بین مردم ولایت مدار شهرستان بندرعباس به اجراء درآمد که پس از اجرای این حکم مردم مراتب تقدیر و تشکر خود از دستگاه قضایی و امنیتی استان را ابراز داشتند.

وی در پایان افزود: دستگاه قضایی با افرادی که موجبات اخلال در نظم و امنیت جامعه به ویژه موجبات سلب آسایش و یا تشویش اذهان عمومی جامعه شوند به شدت برخورد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن