اجتماعی و فرهنگی

جزئیات ساماندهی شبکه فروش بیمه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد ابراهیم امین با اشاره به اقداماتی که بیمه مرکزی ایران برای ساماندهی و شناسایی شبکه نمایندگی صنعت بیمه در کل کشور انجام داده است، گفت: در حال حاضر مشغول پالایش اطلاعات هستیم که پس از آن یک نظم را در کل شبکه فروش و نمایندگی های شرکت های بیمه انجام خواهیم داد. 

رئیس شورایعالی صنعت بیمه کشور افزود: برای دستیابی به اطلاعات از نمایندگان بیمه ای خواسته بودیم که اطلاعات خود را در سامانه ای که اعلام کرده بودیم وارد کنند و پس از تائید شرکت های بیمه به بیمه مرکزی ارسال شود و با این کار به اطلاعات وسیعی یافتیم. زمان اعلام شده مدتی پیش به اتمام رسیده و بدین ترتیب تا اعلام نتایج شرکت های بیمه نمی توانند مجوز جذب نمایندگی صادر کنند.

وی با اشاره به دو شغله بودن برخی از نمایندگی ها و اینکه برخی از آنها دو یا سه کد نمایندگی از شرکت های بیمه دریافت کرده بودند، عنوان کرد: برخی از آنها هم بدون اینکه دارای مجوز رسمی باشند کد بیمه ای دریافت کرده بودند و بیمه گری می کردند.

رئیس شورایعالی صنعت بیمه کشورمان تعداد نمایندگان بیمه که دارای کد هستند را ۶۲ هزار نمایندگی اعلام و بیان کرد: بخشی از این تعداد ثبت نام نکردند، چون دارای چند کد بودند و خارج از چارچوب رسمی و مجوز فعالیت می کردند. همچنین با استفاده از اطلاعات مربوط به تامین اجتماعی و کارکنان دولت نمایندگان بیمه ای دو شغله را شناسایی کرده ایم.

امین تاکید کرد: به زودی نتایج اطلاعات دریافت شده شفاف سازی خواهد شد و نتایج اعلام می شود که آن زمان می توان مجوزهای جدید برای جذب نمایندگی صادر شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا