اجتماعی و فرهنگی

برنامه ویژه پلیس برای توقف خودروهای مخاطره آمیز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ "فرهاد قدسی" در تشریح این خبر گفت: ماموران گشت راهور این شهرستان هنگام گشت زنی در سطح حوزه به حرکات مشکوک راننده یکدستگاه خودرو هیوندا مشکوک شده و به وی دستور ایست می دهند.

 
وی ادامه داد: راننده خودرو پس از اینکه با ترافیک جاده مواجه می شود به اجبار خودرو را متوقف و قصد متواری شدن را داشته که با هوشیاری ماموران دستگیر می شود.
 
سرهنگ قدسی تصریح کرد: با متوقف کردن خودرو هیوندای و استعلام مدارک مشخص شد پلاک متعلق به خودرو پژو ۲۰۶ بوده و پس از استعلام از شماره شاسی خودرو سرقتی بودن آن نیز محرز می شود.
 
فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت افزود: با محرز شدن سرقتی بودن خودرو راننده دستگیر و برای بررسی موضوع تحویل پلیس آگاهی شد.
 
وی خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی های اولیه با اعتراف به سرقت این خودرو انگیزه خود را فروش برخی لوازم خودرو و تهیه هزینه‌های اعتیاد خود اعلام کرد .
 
توقیف سواری سوناتا به خاطر سرعت غیر مجاز
براساس گزارش سایت پلیس، "سرهنگ رضایی" رئیس پلیس راه انتظامی استان اصفهان با اشاره به برخورد پلیس با رانندگان حادثه ساز گفت: تیم کنترل سرعت پلیس راه اصفهان – تهران در حین کنترل خودروهای عبوری در آزاد راه امیرکبیر، یک دستگاه سواری سوناتا را با سرعت غیر مجاز ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت در حرکت بود متوقف و روانه پارکینگ کرد.
 
وی عنوان داشت: براساس بند (د) ماده ۱۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، راننده خودرو جهت شرکت در کلاس آموزشی و سیر مراحل قانونی به پلیس راه استان معرفی شد.
 
سرهنگ رضایی با بیان کنترل سرعت و رصد دقیق خودروها و برخورد پلیس با رانندگان متخلف و حادثه ساز در جاده‌های استان، گفت: سرعت غیرمجاز برای رانندگان خطر آفرین است حساسیت پلیس هم به همین خاطر است که سرعت مطمئن و مجاز این توانایی را به راننده می دهد که خودرو را در شرایط حساس کنترل و متوقف نماید همچنین تمرکز لازم به جلو و دیگر خودروها را نیز داشته باشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا