شورای شهر

طراحی و احداث بوستان ایرانیان در منطقه ۱۹

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در ادامه نودونهمین جلسه شورای شهر تهران حجت‌الاسلام ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به لایحه طراحی و احداث بوستان ایرانیان اظهار داشت:یک فوریت این طرح در شورای سوم و مورخ ۲۶/۸/۸۸ به تصویب رسیده بود.

وی تصریح کرد: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری اعتقاد دارد که بحث بوستان ایرانیان باید در این مجموعه پیگیری شود اما باید به این موضوع اذعان داشت که بوستان اشاره شده یک بوستان فرهنگی است که قرار است گویش‌ها و فرهنگ‌های ۳۱ استان در این مجموعه تعبیه شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در خصوص بوستان ایرانیان گفت: ابتدا محل این بوستان درمنطقه ۲۱ دیده شده بود اما در ادامه با توجه به مشکلاتی که به وجود آمد ساخت این بوستان به منطقه ۱۹ ارجاع داده شد.

حجت‌الاسلام ناصحی خاطرنشان کرد: درمنطقه ۱۹ یک فضای بسیار مناسب با یکصد هکتار زمین برای احداث بوستان ایرانیان پیش‌بینی شده است که اقدامات تملک زمین در چند ماه گذشته انجام شده است.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد مالکیت زمین مشخص شده است و در ادامه نیز اقدامات دیگری برای مالکیت صد در صد زمین انجام خواهد گرفت و امیدواریم بحث تملک‌ زمین بوستان ایرانیان به زودی به اتمام برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان داشت:‌در حال حاضر قریب به ۶سال از فوریت طرح بوستان ایرانیان گذشته که امیدواریم زمینه‌ای فراهم شود تا این بوستان به پایان برسد.

مهدی چمران در ادامه جلسه با اشاره به تغییر مکان بوستان ایرانیان از منطقه ۲۱ به منطقه ۱۹ گفت: فضای مناسب و همچنین مشکلات منطقه ۲۱ باعث شد که زمین بوستان ایرانیان در منطقه ۱۹ در نظر گرفته شود ضمن اینکه بنده از کمیسیون فرهنگی می‌خواهم نقشه این بوستان را به کمیسیون شهرسازی و معماری، سلامت و محیط زیست ارسال کند.

معصومه آباد دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به طرح و احداث بوستان ایرانیان گفت: زمانی که این طرح در کمیسیون فرهنگی بررسی شد قرار شد نام بوستان تحت عنوان بوستان سیمرغ نامیده شود.

وی تصریح کرد: در این محل قرار است بافت‌های گیاهی و نمادهای شهری هر استان جانمایی شود ضمن اینکه نوع کارکرد این بوستان متمایز با سایر بوستان‌ها خواهد بود.

انصاری دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به طرح اشاره شده گفت: اجرای این طرح بسیار مفید و قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: وجود فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف در یک بوستان کار بسیار ارزشمند و جالب خواهد بود و این در حالی است که هم اکنون با توجه به انقلاب ارتباطات رسانه‌ای خیلی از فرهنگ‌ها و گویش‌ها به مرز نابودی رفته است.

در ادامه جلسه برخی دیگر از اعضا از جمله حافظی، اقبال شاکری و مسجدجامعی و سرخو نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص طراحی بوستان ایرانیان ارائه کردند.

مسجدجامعی با حمایت از طرح اشاره شده گفت«: این طرح در شورای سوم مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت قرار شد جانمایی بوستان از منطقه ۲۱ به منطقه ۱۹ قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا