شورای شهر

کمیسیون ماده ۵ تلویحا مجوز قطع درخت می دهد!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مرتضی طلایی در جلسه علنی امروز شورا با اشاره به صدور مجوز ساخت هتل در خیابان ولیعصر گفت: مجوزی برای ساخت یک هتل ۱۰طبقه در خیابان ولیعصر صادر شده، در حالی که ما در سال ۹۰ خیابان ولیعصر را ثبت ملی کردیم. اما در سال ۹۱ در منطقه یک مجوزی برای ساخت یک هتل ۱۰ طبقه در باغی تاریخی با وسعت ۲۶۰۰ متر و ۱۰۰ اصله چنار قدیمی صادر شده است.

وی افزود: کمیسیون ماده ۵ درخواست ساخت هتل ۳۱ طبقه را به ۱۷ طبقه کاهش داده و جالب است که در مجوز کمیسیون ماده ۵ آمده که این مجوز به شرطی است که کمترین قطع اشجار در این ملک رخ دهد، یعنی ما رسما پذیرفته ایم که قطع اشجار کنیم!

نایب رئیس شورای شهر ادامه داد: اولا این خیابان ثبت ملی شده است، ضمنا در صورت قبول این درخواست، درخواست های دیگری هم مطرح می شود و خیابان مشهور به چنار به خیابان مشهور به برج های تجاری و اداری تبدیل می شود!

طلایی اضافه کرد: اگرچه این مجوز صادر شده، اما از شهردار می خواهم تدبیری کند تا از انجام این کار جلوگیری شود، زیرا نابودی این باغ که تاریخی است و بنایی تاریخی در آن هست، سرآغاز نابودی سایر باغ ها می شود. در طرح تفصیلی هم این ملک در پهنه M111 است و حداکثر سطح اشغال ساختمان در این پهنه، ۴۰ درصد در ۹ طبقه است. همچنین ساخت هتل در خیابان ولیعصر با وجود ترافیک و شرایط این خیابان کاری منطقی نیست.

در ادامه مهدی چمران، رئیس شورا یادآور شد که تنها درختان و مسیر خیابان ولیعصر ثبت ملی شده و ساختمان های عادی آن ثبت ملی نشده است، زیرا در این صورت نمی توان خیابان را نوسازی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا