شورای شهر

تقدیر از یادمان امید عباسی در گالری ایده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در جلسه علنی امروز شورای شهر، محسن سرخو گفت: ما چند بار مصوباتی برای ارتقای تجهیزات آتش نشانی تصویب کرده ایم، اما متاسفانه با گذشت چند ماه هنوز هیچ پیشنهادی برای عملی کردن این مصوبات از سوی شهرداری به شورا نیامده یا اگر آمده، ما ندیده ایم.

وی ادامه داد: خطر گسل های تهران، ساختمان های بلندمرتبه ای که حوزه شهرسازی به آنها مجوز ساخت می دهد، واحدهای صنعتی و تولیدی ناایمن و ترافیک متراکمی که آفتی برای حضور بموقع آتش نشانان است، در تهران هست، همه واقعیات و آسیب های حوزه ایمنی در شهر تهران است.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: با توجه به حوادث تلخی که در گذشته در تهران رخ داده، قرار بود چارچوبی تعیین شود تا تجهیزات موجود آتش نشانی نیز به روز باشد و در هنگام عملیات نروند و ببینند شلنگ از شش جا آب می دهد تا در وهله اول جان آتش نشانان و در وهله دوم جان مردم حفظ شود.

سرخو اضافه کرد: برای ایمنی ساختمان ها پلکان اضطراری و … کافی نیست و شروط دیگری لازم است. باید به آتش نشانی تکلیف کنیم که در نمایشگاه های مربوط به تجهیزات ایمنی حضور یابد و با تجهیزات جدید آشنا شود و شهرداری نیز مکلف به فراهم کردن این تجهیزات برای آتش نشانی شود.

مهدی چمران، رئیس شورا نیز گفت: در بحث شهرسازی به معاون شهرسازی شهرداری تاکید کرده ایم که باید سختگیری بیشتری در صدور پروانه از لحاظ در نظر گرفتن موارد ایمنی در ساختمان به خرج دهد. از آتش نشانی نیز می خواهم مجددا تلاش هایی برای به روز رسانی امکانات خود داشته باشند.

احمد مسجدجامعی نیز با اشاره به برگزاری نمایشگاه «امید» در گالری ایده گفت: از مدرسه هنرهای تجسمی ایده که با همکاری گروه تصویرگران موگه اولین نمایشگاه و مسابقه تصویرسازی از قهرمانان خود را با نام «امید» به عنوان یادمان امید عباسی برگزار کرده اند، برای این اقدام زیبا تقدیر می کنم. هنرمندانی از سایر شهرها به ویژه اسلو و سیدنی در این نمایشگاه شرکت کرده اند و استقبال خوبی از آن صورت گرفت.

در ادامه جلسه، کودکانی از سوی سازمان آتش نشانی در جلسه حضور یافتند و داستان نجات ریحانه توسط شهید امید عباسی را به صورت یک داستان برای اعضا روایت کردند. سپس شاخه های گل از سوی کارکنان آتش نشانی بین حاضران در جلسه توزیع شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا