مدیریت شهری

مهندسان نظام مهندسی ناظران فنی آتش نشانی می شوند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سعید شریف زاده در جلسه علنی امروز شورای شهر ضمن گرامیداشت روز آتش نشان گفت: خط مشی ما از سرمایه گذاری محض در تجهیزات به سرمایه گذاری در پیشگیری و آموزش نیروی انسانی تغییر کرده است. در بحث آموزش و سرمایه گذاری در جذب، استخدام و آموزش نیروهای انسانی تحولاتی در حال وقوع است.

وی ادامه داد: با استقرار سمیلاتورهایی که سطح آموزش را بالا می برد و با تفاهماتی که با دانشگاه های امیرکبیر و صنعتی شریف به عمل آمده، این دانشگاه ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، رشته مهندسی حریق را پیش بینی کرده اند و ما نیز در مقابل متعهد به جذب فارغ التحصیلان این رشته ها شده ایم.

شریف زاده افزود: نخستین همایش ملی حریق نیز برای اولین بار در تهران برگزار شد. در بحث پیشگیری هم توافقاتی با سازمان نظام مهندسی انجام شده که از نیمه مهرماه هزار نفر از مهندسان این سازمان در چهار رشته برق، اتومکانیک، عمران و معماری در اختیار سازمان آتش نشانی قرار می گیرند و با آموزش های خاصی که به آنها می دهیم، تبدیل به ناظران فنی سازمان می شوند تا کار نظارت بر ایمنی فعالیت فعالان عرصه ساخت و ساز به سرعت انجام گیرد و این تحول بسیار مهمی است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تصریح کرد: تا پیش از این، کارشناسان ما در امر نظارت بر ساخت اماکن بسیار محدود بودند و مالکان مجبور بودند مدت زیادی در نوبت بمانند تا ما بتوانیم بر ضوابط ایمنی ساختمان آنها نظارت کنیم. اما با امضای این تفاهم نامه، این مدت زمان به طرز محسوسی کاهش خواهد یافت.

وی همچنین گفت: در امر نظارت بر واردات محصولات اطفای حریق و ایمن ساز نیز با سازمان ملی استاندارد تفاهماتی داشتیم.

شریف زاده در ادامه افزود: بحث فرهنگ سازی ایمنی و طلبیدن همراهی مردم با سازمان آتش نشانی از خلاءهای ملموس و جدی ماست که در این زمینه از شورای شهر درخواست کمک داریم. آموزش های همگانی و ارتباط با مردم، چه از طریق رسانه های ملی و چه از طریق مطبوعات، ضعیف است و سازمان های دیگر باید به انحاء مختلف به کمک ما بیایند و حمایت شورای شهر نیز در این زمینه موثر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا