شورای شهر

انتقاد چمران به شایط زندگی معلولان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در ادامه نود و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ۵ مهر ماه روز شکست حصر آبادان اظهار داشت: این روز را گرامی ‌می‌داریم ضمن اینکه ۷ مهر ماه نیز روز شهادت سردارانی از دفاع مقدس از جمله شهید فکوری، جهان‌آرا، کلاهدوز و … است که ۳۲ نفر از دوستان ما در ستاد جنگ‌های نامنظم  بودند و یاد همه آنها را گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: ۷ مهر ماه روز آتش‌نشان‌ها نیز هست و یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان‌ها را گرامی می‌‌داریم. این گروه از جامعه که با ایثارگری و از خودگذشتگی اقدامات بسیار مهمی را در کشور انجام می‌دهند.

چمران اظهار امیدواری کرد: امکانات آتش‌نشانان گسترش یابد و آموزش آنها به شکل مطلوب‌تر صورت گیرد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه ۸ مهر ماه روز بزرگداشت شاعر بزرگ و عارف نامی کشورمان (مولوی) است، گفت: وی شاعر بزرگی بود که عرفان و تفسیر قرآن کریم در اشعار وی ملموس است.

چمران ادامه داد: ۸ مهر ماه روز ناشنوایان نیز است و این روز را نیز به همه این افراد تبریک گفته و امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوب‌تری را برای این گروه از جامعه فراهم کنیم.

رئیس شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: متأسفانه در تهران و سایر شهرها شرایط مطلوبی برای ارائه خدمات به معلولان و به ویژه ناشنوایان وجود ندارد و ما باید بتوانیم زندگی در خور شأن برای این افراد فراهم کنیم.

وی همچنین در ادامه جلسه به ۹ مهر ماه اشاره کرد و گفت: این روز نیز سالگرد مظلومانه زائران خانه خدا در مکه مکرمه است که یاد شهدای آن روز را نیز گرامی می‌داریم.

چمران در پایان ادامه داد: ۹ مهر ماه روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطین نامگذاری شده است که قرار است در این روز طی برنامه‌ریزی انجام شده از سوی کمیته امداد و سازمان بسیج به مدت ۳ روز کمک‌‌های نقدی و غیر نقدی برای مردم غزه جمع‌آوری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا