اجتماعی و فرهنگی

فرود بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان در فرودگاه امام

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین این هواپیما تاکنون به دو مقصد پروازی جده و کویت پرواز داشته و فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل حجم بالای مسافرت‌ها میان دبی و تهران به عنوان سومین مقصد پروازی این هواپیما انتخاب شده است.


البته ایرباس پهن پیکر ۳۸۰ به دلیل شرایط خاص فنی و ابعاد به تجهیزات خاصی برای نشست و برخاست در فرودگاه ها نیاز دارد که وجود این توان فنی بالا در فرودگاه امام موجب تقاضای این ایرلاین برای پرواز ایرباس ۳۸۰ به ایران شده است.

سخنگوی فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان اینکه از ماه‌ها پیش جلسات متعددی با این ایرلاین برای پرواز A380 شده است، گفته بود: تعداد بالای پروازهای بین المللی ایرانیان موجب شده که این شرکت هواپیمایی تمایل به جابه جایی حجم بیشتری از مسافران داشته باشد، به همین منظور این ایرباس برای پرواز به ایران انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه توان فنی بالایی در فرودگاه امام (ره) وجود دارد، بیان کرد: تمامی پروازهای فرودگاه با برنامه ریزی‌های قبلی انجام می‌شود و نشست و برخاست A380 نمی تواند خللی در کار فرودگاه بوجود بیاورد.

 ایرباس ۳۸۰ بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان است که با گنجایش ۵۵۵ نفر در سه کلاس و ۸۴۰ نفر در یک کلاس و با بردی معادل ۸ هزار ناتیکال مایل بدون توقف، برای نخستین بار در آوریل ۲۰۰۵ به پرواز در آمد. این هواپیما در سال ۲۰۰۲ وارد مرحله تولید شد و تولید اولین نمونه تجاری هواپیمای ایرباس A380 از ماه مه سال ۲۰۰۴ آغاز شده است.

قیمت تخمینی این هواپیما در سال ۲۰۰۶، ۲۹۶ تا ۳۱۶ میلیون دلار بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا