مدیریت شهری

رایزنی برای راه‌اندازی رشته مهندسی حریق

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس سعید شریف زاده در جشن بزرگ آتش نشانان که صبح امروز در محل برج میلاد تهران برگزار شد، با بیان اینکه اقدامات مهمی در آتش نشانی انجام شده است، گفت: راه اندازی سیستم gis تنها یکی از این برنامه‌ها بود و برنامه‌های دیگری نیز در دست انجام است.

 

وی با بیان اینکه از جزئیات نباید غافل شد، گفت: در مباحث استراتژیک سازمان یک تغییر رویکرد دادیم و آن حرکت به سمت آموزش، پیشگیری و استفاده از دانش فنی بود.

 

شریف زاده با اشاره به وجود بیش از ۱۳۰۰ دوربین در سطح شهر تهران خاطر نشان کرد که این انصاف نبود آتش نشانی امکان استفاده از این امکانات را نداشته باشد که خوشبختانه در این خصوص تصمیماتی اخذ شده است.

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تاکید بر ضرورت همراه کردن دانشگاهیان با آتش نشانی اظهار کرد: این موضوع را در دستور کار داریم و در همین راستا رایزنی برای راه اندازی رشته مهندسی حریق و تحصیل در آن تا مقطع دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های شریف و امیرکبیر تسهیل شده است.

 

وی با انتقاد از عدم همکاری در خصوص پیشگیری و مباحث ایمنی در شهر تهران خاطر نشان کرد: در بحث پیشگیری و بحث ساخت و سازهای تهران بسیار فعالیم اما وقتی کسی با ما همکاری نمی‌کند، تا کجا می‌توانیم با این شکل پیش رویم.

 

وی با بیان اینکه باید سمت استفاده از دانش و تکنولوژی برویم، خاطر نشان کرد: در بحث میله‌های فرودی که در ایستگاه‌ها وجود دارد ما چندین مورد شکستگی دست و پا داشته‌ایم، چه اصراری است که آسایشگاه را در طبقه دوم بسازیم و بعد برای رفتن به عملیات مجبور به استفاده از میله فرود شویم.

 

 

در مسکن آتش نشانان با عقب افتادگی روبرو هستیم

 

 

شریف زاده با اذعان به اینکه در بحث مسکن آتش نشانان با عقب افتادگی روبرو هستیم گفت:‌ در این خصوص با مسئولان شهرداری صحبت شده تا به شکل حداقلی به این مشکلات رسیدگی شود. در آموزش‌هایمان نیز تجدیدنظر خواهیم کرد و باید معاونت آموزش و عملیات هماهنگ با یکدیگر کار کنند.

 

شریف زاده در پایان سخنانش بر ضرورت برندسازی و تولید تجهیزات آتش نشانی در داخل کشور تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا