اجتماعی و فرهنگی

رونمایی از ایوان باب‌المراد حرم امامین جوادین(ع) در عید غدیر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد کریمی از اتمام روند بازسازی ایوان باب المراد حرم مطهر امامین جوادین(ع) در کاظمین خبر داد و گفت: کار نصب خشت‌های مطلای نمای داخلی ایوان باب المراد اخیراً به اتمام رسیده و با نصب ۱۴ کتیبه باقیمانده مراحل بازسازی این ایوان تکمیل شده و آماده رونمایی است.

وی ادامه داد: این ۱۴ کتیبه قلمزنی و میناکاری شده اسماء ائمه معصوم(ع) هستند که کار ساخت آنها در ایران انجام شده و عملیات آبکاری آنها در کارگاه کاظمین صورت می گیرد که تا عید غدیر نصب آنها به پایان رسیده و رونمایی خواهدشد. 

سرپرست طرح طاها کمیته صنعتی و هنری ستاد با بیان اینکه بازسازی دو ایوان باب القبله و باب القریش نیز مراحل طراحی را سپری می کنند گفت: طراحی هنری این ایوان‌ها شکل گرفته و طراحی صنعتی شامل تخمین تعداد خشت‌ها و ابعاد آنها در حال تکمیل است که پس از اتمام ایوان باب المراد به طور همزمان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی تولید قطعات ساقه و محرابی های گلدسته های حرم مطهر خاطرنشان کرد: در فرآیند بهسازی خشت‌های گلدسته های حرم مطهر تولید قطعات خاتمه یافته و با آبکاری خشتهای محرابی عملیات نصب نیز شروع می‌شود.

لازم به ذکر است که بازسازی نمای بیرونی ایوان باب المراد حرم مطهر امامین جوادین(ع) در خرداد ماه امسال انجام شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن