اجتماعی و فرهنگی

کتاب ترافیک سال آینده به مدارس می‌آید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علوی با اشاره به اینکه شهرداری تهران یکی از موثر ترین ارگان ها در حوزه اجتماعی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه اماکن عمومی و معابر در دست شهرداری است می توان به بهترین صورت از ظرفیت های ارگان های مختلف در زمینه ارتقا فرهنگ اجتماعی، ترافیک و خدمات شهری استفاده کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری باید آموزش های موثرتری ارایه دهد، گفت : با شناسایی ظرفیت های مناطق مقرر شد میزهای آموزش شهروندی با حضور شهرداران مناطق، معاونان حوزه در تمامی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران تشکیل و در آن با بررسی چالش های فرهنگی در تمامی حوزه ها عملکرد مشخص و دستورالعمل جدی مطرح و به مرحله اجرا گذاشته شود.

به گفته علوی موضوعات آموزشی در حوزه های اجتماعی، حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری با حضور شهرداران مناطق تبیین شده و به مرحله اجرا در سراهای محلات خواهند رسید.

وی با تاکید بر اینکه آموزش های شهروندی به زودی یکپارچه خواهند شد، تصریح کرد: جشنواره مشکات یکی از ابزارهای معاونت اجتماعی به منظور ارتقا فرهنگ عمومی شهروندان است. به طوری که مشکات نه تنها مسابقه نیست بلکه فرایندی است آموزشی که شهرداری از طریق آن موضوعات ترافیکی، اجتماعی و خدمات شهری را به شهروندان ارایه می کند.

به گفته علوی در سال جاری سی دی آموزشی مدیریت پسماند به همراه کتب درسی به آموزش و پرورش داده شده تا در تمامی مدارس شهر تهران توزیع شود. همچنین کتابی با موضوع ترافیک در حال تدوین است که در سال آینده به مدارس شهر ارایه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا