اجتماعی و فرهنگی

دریافت هرگونه پول بابت هوشمندسازی مدارس ممنوع است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مسعود ثقفی، سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به موضوع دریافت پول توسط برخی مدیران بابت هوشمند سازی مدارس، اظهار داشت: گزارش‌ها و اخبار دریافتی در آموزش و پرورش تهران، حاکی از آن است، برخی مدیران در اقدامی مغایر با ضوابط و مقررات با اخد وجه اجباری تحت عنوان هوشمند سازی مدرسه، موجبات نارضایتی و نگرانی اولیا را فراهم کرده‌اند.

وی افزود: لذا امروز بخشنامه‌ای با موضوع ممنوعیت دریافت هرگونه وجه یا امکانات از اولیا دانش‌آموزان تحت عنوان هوشمند سازی، به مدارس ارسال شد.

ثقفی با اشاره به بندهای این بخشنامه، خاطرنشان کرد: نخستین مورد این بخشنامه، این است که اخذ وجه از اولیا دانش‌آموزان با عنوان هوشمند سازی کلاس‌های درس تحت هر شرایطی اعم از اختیاری و اجباری ممنوع است.

سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به دومین بند از این بخشنامه اشاره و خاطرنشان کرد: در صورت لزوم برنامه‌ریزی جهت تجهیز مدارس به سیستم‌های هوشمند آموزشی، این کار صرفاً از طریق اداره کل آموزش و پرورش تهران و بر اساس اولویت‌بندی از محل اعتبارات دولتی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به سومین بند از این بخشنامه ادامه داد: تفکیک دانش‌آموزان در کلاس‌های هوشمند و غیر هوشمند با مبنا قرار دادن مشارکت اولیا فاقد وجاهت قانونی بوده و ممنوع است و تخلف از این موضوع علاوه بر مجازات اداری، موجب پیگرد قضایی نیز خواهد بود.

ثقفی به چهارمین بند بخشنامه عدم دریافت وجه از اولیا بابت هوشمند سازی مدارس اشاره و تصریح کرد: چنانچه تاکنون مدارس برخی از کلاس‌های خود را به تجهیزات هوشمند مجهز کرده‌اند، مدیران مدارس موظف هستند ترتیبی اتخاذ کنند تا تمامی دانش‌آموزان مدرسه به صورت نوبتی و چرخشی و با رعایت فرصت برابر از مزایای این امکانات بهره‌مند شوند.

سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: همچنین در صورت احراز هرگونه تخلف و نقض از مقررات فوق، فرد متخلف از سمت خود عزل و نسبت به ارسال پرونده تخلفات وی به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری و مراجع مربوطه اقدام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا