اجتماعی و فرهنگی

گزارش اختصاصی شوراآنلاین از پرونده اختلاس شهرداری و شورای شهر سیرجان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین نمایندگان سازمان بازرسی استان کرمان بعد از بررسی و تحقیق و تفحص در پرونده های مالی شهرداری و شورای شهر سیرجان، پرده از اختلاس مالی میلیاردی برداشتند که رد پای برخی از مسئولان رده بالای شهرداری و شورای شهر سیرجان در آن دیده می شد. نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار دادسرای عمومی و انقلاب استان قرار گرفت و بلافاصله حکم بازداشت برخی افراد مرتبط با این پرونده صادر شد.

 

در پرونده مربوط به اختلاس صورت گرفته، رد پای شهردار و رئیس شورای شهر سیرجان نیز دیده می شود و خبرهای غیر رسمی حکایت از بازداشت آنها دارد که در کرمان و تحت بازجویی به سر می‌برند. گفته می‌شود با توجه به اتفاقات صورت گرفته، اعضای شورای شهر سیرجان به دنبال انتخاب سرپرست برای شورا هستند تا عهده‌دار اداره جلسات پیش‌رو باشد.

در حال حاضر محمد ایران‌نژاد که جزو خبرنگاران استان کرمان است ریاست شورای شهر سیرجان را برعهده دارد.  گفته می‌شود به دلیل دست داشتن در اختلاس صورت گرفته، بازداشت شده است.

 

یک منبع آگاه در شهرداری سیرجان در گفت و گو با خبرنگار شوراآنلاین ضمن تایید خبر بازداشت‌های صورت گرفته، گفت: بحث اختلاس برخی کارکنان شهرداری و اعضای شورای شهر سیرجان بصورت اتهام به این افراد وارد شده و پرونده از سوی مقامات قضایی در حال پیگیری است.

 

وی ادامه داد: طبق اسناد و مدارکی که اتهام اختلاس را به این افراد وارد کرده، اختلاس از پنج سال گذشته آغاز شده و مربوط به دوره ریاست جدید شهرداری که شش ماه از آغاز عمر مدیریتی آن می‌گذرد، نمی‌شود.

 

این منبع آگاه در خصوص افراد بازداشت شده در این پرونده گفت: رییس شورای شهر سیرجان و پنج نفر از کارکنان شهرداری از سوی مقامات قضایی بازداشت شده‌اند و تحقیقات در خصوص این افراد ادامه دارد.

 

در حالیکه خبرها حکایت از بازداشت عبدالرضا محبوبی‌زاده  شهردار سیرجان در این پرونده داشت، این منبع آگاه به تکذیب این موضوع پرداخت و گفت: آقای محبوبی‌زاده جهت ارائه توضیحات و پاسخگویی نزد مقامات قضایی رفته بودند و به هیچ وجه بازداشتی صورت نگرفته است.

 

این منبع آگاه در خصوص رقم اختلاس صورت گرفته گفت: هنوز رقم دقیقی از سوی مقامات قضایی اعلام نشده است. همه چیز در حد گمانه زنی است و آمار و ارقام رسمی آن اعلام نشده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا