اجتماعی و فرهنگی

اعطای ۲۰ میلیارد تومان وام خوداشتغالی به مددجویان در نیمه نخست سال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین همایون هاشمی در پاسخ به سوالی درخصوص مبلغ وام خوداشتغالی به مددجویان این سازمان، اظهار داشت: در حوزه خدمات اشتغال مددجویان ۸ الگو تعریف شده که مشاغل خانگی، الگوهای کارفرمایی و خود اشتغالی از جمله آنهاست بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از ۲۲ بانک عامل به ما ابلاغ شده و ۲۸ هزار طرح در مرحله پذیرش از سوی بانک‌ها هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان وام خوداشتغالی به مددجویان سازمان بهزیستی اعطا شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص پیگیری بیمه معتادان و اینکه سازمان بهزیستی تا به حال در این زمینه چه اقداماتی را انجام داده است، نیز گفت: حمایت از معتادان در فعالیت های سازمان بهزیستی شامل دو بخش درمانی و حمایت اجتماعی است.

وی ادامه داد: در بخش درمانی مواردی از جمله اقدامات بیمه‌ای در حوزه کاری معاونت رفاهی وزارت کار است و امسال با توجه به رقم قابل توجهی که برای این حوزه در نظر گرفته شد در همکاری با آن معاونت الگو و تعرفه بیمه معتادان تعیین شد.

هاشمی افزود: اما در بخش دوم یعنی اقدامات حمایت اجتماعی از معتادان و خانواده‌های آنها که از سنوات گذشته به صورت مستمر انجام شده است احداث خانه‌های میان‌راهی همواره یکی از اقدامانت سازمان بوده که ارائه یاری‌برگ به معتادان تحت درمان این مراکز یکی از حمایت‌هاست که ۲.۵ میلیارد تومان در این بخش هزینه شد و کل بودجه حمایت اجتماعی معتادان نیز ۱۵ میلیارد تومان بود.

وی در پایان گفت: بهزیستی به طور مستقیم معتادان را بیمه نمی‌کند و بیشتر فعالیت‌ها در بخش حمایت اجتماعی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا