اجتماعی و فرهنگی

رفع معضل آلودگی هوا با فروش آرم‌ طرح ترافیک تناقض دارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهرداد بائوج لاهوتی اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا موضوع هجوم مگس‌های سفید به پایتخت در خانه ملت مورد بررسی قرار گیرد.

اگر موضوع هجوم مگس‌های سفید حاد باشد، مسئولان محیط زیست برای بررسی به خانه ملت فراخوانده می‌شوند

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره حضور رئیس سازمان محیط زیست در مجلس برای بررسی موضوع مزبور، افزود: در این باره توافقی صورت نگرفته است و چنانچه این موضوع حاد باشد بدون شک از مسئولان سازمان محیط زیست برای پاسخگویی به خانه ملت دعوت می‌شود.

وی در ادامه در خصوص کاهش آلودگی‌ هوای تهران به ویژه با ورود به فصل سرما و احتمال بروز وارونگی دما، یادآور شد: کاهش آلودگی هوا وابسته به چند موضوع است و بدون در نظر گرفتن موضوعات نمی‌توان بر معضل آلودگی هوای پایتخت فائق آمد.

۸۰درصد آلودگی هوای تهران ناشی از تردد خودروها است

لاهوتی همچنین با بیان اینکه ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران ناشی از تردد خودروها است، ادامه  داد: سوخت  غیر استاندارد نیز درصد قابل توجهی از آلودگی هوا را به خود اختصاص داده است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ما تأیید نمی‌کنم که سوخت به طور کامل به استاندارد یورو ۴ رسیده است و باید سوخت تاکنون به استاندارد یورو ۴ و ۵ می‌رسید.

خودروهای داخلی با مساعدت استاندارد یورو ۲ را کسب کرده‌اند!

وی ابراز داشت: استاندارد تمامی خودروهای تولیدی کشور تا پایان قانون برنامه پنجم توسعه باید به یورو ۴  ارتقا می‌یافت این در حالی است که هم‌اکنون خودروهای یورو ۲ با مساعدت موفق به کسب این استاندارد شده‌اند.

تردد ۸۰۰۰ دستگاه تاکسی آلاینده در تهران

لاهوتی در ادامه با اعلام اینکه هم‌اکنون ۸۰۰۰ دستگاه تاکسی در سطح شهر تهران تردد می‌کند، اظهار داشت: این در حالی است که تاکسی‌های موجود عموما مطابق با استاندارد یورو ۴نیستند و ایجاد آلودگی می‌کنند.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: سازمان محیط زیست باید در این زمینه ورود کند و نگوید که مسئولیت با شهرداری است.

وی افزود: محیط زیست باید در مقابل هر عاملی که ایجاد آلودگی در هوا می‌کند از جمله آلودگی خودروها و کارخانه‌های بزرگ و صنعتی  و همچنین موتورسیکلت‌هایی که چندین برابر خودرو آلایندگی تولید می‌‌‌کند، واکنش نشان دهد و از ادامه روند فعالیت‌ آنها جلوگیری کند.

در توسعه سیستم حمل و نقل عمومی ۵۰درصد عقب هستیم

عضو فراکسیون محیط زیست خانه ملت همچنین با بیان اینکه بر اساس قانون باید ۷۵درصد تردد در سطح شهر توسط  سیستم حمل و نقل عمومی باشد، ابراز داشت: این در حالی است که هم‌اکنون فقط ۲۵ درصد از سیستم حمل و نقل کشور عمومی است.

رفع معضل آلودگی هوا با فروش آرم‌های طرح ترافیک در تناقض است

لاهوتی در ادامه از فروش آرم‌های طرح ترافیک توسط شهرداری انتقاد کرد و بیان داشت: محدوده‌هایی که درباره آنها محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده است برای کاهش آلودگی هوا در این شرایط قرار گرفته‌اند؛ این در حالی است که با فروش‌آرم‌های طرح ترافیک محدودیت‌ها برداشته می‌شود و فقط نوعی درآمد زایی برای شهرداری محسوب می‌شود.

وی گفت: اگر بنا به رفع آلودگی ‌هوا در تهران است چرا آرم‌های طرح ترافیک به فروش می‌رسد.

محیط زیست در برابر معضلات زیست محیطی، فقط ابراز هم‌دردی می‌کند

لاهوتی همچنین ضمن انتقاد از عملکرد سازمان محیط زیست برای رفع معضلات زیست محیطی، خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست فقط ابراز هم‌دردی می‌‌کند که این امر نمی‌تواند معضلات و مشکلات زیست محیطی را مرتفع کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا