اجتماعی و فرهنگی

تراز گردشگری خوب نیست

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مسعود سلطانی‌فر امروز در مراسم روز جهانی گردشگری که در محل سالن اجلاس سران با حضور رئیس‌ مجلس شورای اسلامی و جمعی از فعالان حوزه گردشگری برگزار شد، اظهار داشت: در زمانی که رشد اقتصاد جهانی در مواجهه با بحران‌ها بسیار شکننده است، رشد گردشگری با اطمینان ادامه دارد، به گونه‌ای که این فرهنگ سومین صنعت درآمدزای جهان است و در آینده نزدیک می‌تواند به عنوان مهمترین شاخص اقتصادی حداقل ۶۰ کشور دنیا تبدیل شود.

وی در ادامه گفت: هدف‌گذاری دولت تدبیر و امید این است که در این مسیر از منابع غیر نفتی بیشتر استفاده کند و نرخ اشتغال پایدار را از طریق گردشگری، مستمر کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: نگاه گردشگران به ایران همراه با احساس عدم امنیت سیاسی و مخاطره است که رسانه‌های خارجی در این زمینه بسیار نقش دارند و ما می‌توانیم از طریق تبلیغات، فعالیت دفاتر خارجی و بهبود گردشگری داخلی، زمینه ورود گردشگران جدید به کشور را فراهم کنیم.

سلطانی‌فر افزود: نگاه فرابخشی و تجمیع عزم دستگاه‌ها از دیگر راهکارهای دولت جدید است.

وی درباره گردشگری داخلی نیز تصریح کرد: بسیاری از رفتارهای گردشگری ما مثل هجوم خودروها در زمان تعطیلات و حرکت هم‌زمان مسافران به مقاصد یکسان، ناشی از ضعف در فرهنگ سفر است که نیاز به برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی‌های مفید دارد.

معاون رئیس‌جمهور تأکید کرد: لازم است به گردشگری حلال توجه ویژه داشته باشیم، چرا ویزای مشترک برای کشورهای اسلامی تا به الان مورد استفاده قرار نگرفته است تا تردد آزاد بین کشورها تسهیل شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در فاصله ۱۱ سال گذشته تراز گردشگری خوب نبوده است و سال گذشته تنها ۴.۵ میلیون نفر گردشگر به ایران وارد شده است، اما با این وجود امکان رسیدن به اهداف چشم‌انداز بیست ساله وجود دارد.

سلطانی‌فر تأکید کرد: در شرایطی که ما رکود چندساله و کمرشکن را در اقتصاد پشت سر گذاشته‌ایم، گردشگری موتور محرکه خروج از رکود است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا