اجتماعی و فرهنگی

اعلام تعداد موش‌های شهر تهران تا یک ماه آینده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رضا قدیمی با اشاره به اینکه تقریبا ۷ ماه است که مسئولیت جانوران مضر شهری برعهده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران است، افزود: در این مدت افراد مختلفی شروع به فعالیت کردند که تعدادی از آنها دلال سم بوده و تعدادی نیز به قصد سودجویی و ادعاهای دروغین، قصد داشتند در جهت کاهش جمعیت موش در شهر تهران کارهای دور از واقعیت و غیرعلمی انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه عده‌ای از این افراد ادعا می کردند که روش جدیدی ابداع کرده‌اند، افزود: این در حالی بود که شرکت ساماندهی از همان ابتدای شروع فعالیت خود در زمینه کاهش جانوران مضر شهری، کارگروهی متشکل از اساتید دانشگاه و متخصص که دارای سوابق علمی و کتاب‌های تخصصی در این زمینه بودند، تشکیل داده است.

 

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه بعد از تشکیل این کارگروه از افرادی که ادعایی در زمینه ابداع دانش جدید در جهت کاهش این جانوران مضر شهری داشتند دعوت به عمل آوردیم، اظهارکرد: این افراد به دلیل عدم پشتوانه علمی و تشویش اذهان عمومی به غیر واقعی جلوه دادن واقعیت پرداختند.

 

وی با تاکید بر اینکه این افراد واقعیت موجود در شهر را بر خلاف واقعیت ممکن جلوه می‌دهند، خاطرنشان کرد: در این مدت هزاران نفر در تهران زحمات شبانه‌روزی برای حذف این جانوران کشیده‌اند و این در حالیست که فعالیت‌های ما در این زمینه مبتنی بر آخرین یافته‌های علمی و دانشگاهی و تجربیات روز دنیاست.

 

قدیمی با بیان اینکه وجود آمار۵۰ میلیون موش در شهر تهران کاملا غیر واقعی است، گفت: اگر این حرف کذب، صحت داشته باشد، شهر تهران به کلی نابود می‌شود زیرا این تعداد موش نیاز به لانه، غذا، پناهگاه و آبی که مصرف می‌کنند، دارند و درنهایت با این شرایط باید تهران به یک شهر متروکه تبدیل می‌شد.

وی با بیان اینکه شهر نیویورک که آلوده ترین شهر دنیاست هم ۵۰ میلیون موش ندارد، اظهار کرد: نیویورک یک ابر شهر است و به دلیل مسایل پیچیده‌ای که دارد، به طور تقریبی ۷ تا ۸ میلیون موش دارد. پس چگونه شهر تهران می تواند چندین برابر این شهر موش داشته باشد!

قدیمی با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده به طور حتم تعداد موش‌های شهر تهران را اعلام خواهیم کرد، یاد آور شد: برآورد تعداد موش در هر شهری براساس روش capture re capture است یعنی موسسات علمی براساس روش‌های علمی با استفاده از سیستم‌های مخصوص خود آمارگیری می‌کنند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه برای برآورد تعداد موش‌های شهر تهران با ۳ موسسه قرارداد بسته شده است، اظهار کرد: این نتیجه تا یک ماه آینده اعلام می‌شود تا مشخص شود که شهر تهران چه میزان موش دارد.

وی با تاکید بر اینکه طرح این موضوع در آستانه بازگشایی مدارس به جز تشویش اذهان عمومی چیز دیگری نیست، گفت: قصد این افراد سود جویی است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درخصوص اینکه در چند ماه گذشته کاهش چشمگیری در جمعیت موش در شهر تهران داشته‌ایم، افزود: گواه این موضوع عدم وجود موش در خیابان‌های ستارخان، پیروزی، شادمان، بهشتی، شریعتی، کارگر و … است. به عنوان مثال در سال گذشته در شب‌های احیا گزارشات زیادی را از سامانه ۱۸۸۸ در زمینه وجود موش در خیابان‌های تهران داشتم، اما امسال تعداد این پیام‌ها به شدت کاهش پیدا کرد.

قدیمی با اشاره به اینکه ما نمی‌گوییم موش‌ها در شهر تهران ریشه کن شده‌اند، افزود: ظرف چند ماه آینده با همین روش‌های امحا، وجود موش در شهر تهران را به حداقل ممکن آن می‌رسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا