شورای شهر

لازمه انتخاب شهردار توسط مردم ایجاد مدیریت یکپارچه شهری است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه آباد درباره لایحه انتخاب شهردار توسط مردم که از سوی دولت تهیه شده است، اظهار داشت: مدل انتخاب شهردار توسط مردم در برخی کشورهای پیشرفته در حال انجام است اما در کنار آن مدیریت یک پارچه شهری نیز وجود دارد چرا که مدیریت یکپارچه شهری تکلیف وظایف شهرداری و رابطه این نهاد با دولت تعریف و مشخص کرده است.

وی با بیان اینکه اگر مدیریت یکپارچه شهری محقق شود فکر می‌کنم انتخاب شهردار جزو حقوق مردم است، گفت: انتخاب شهردار توسط مردم در کشورهای پیشرفته تجربه موفقی بوده زیرا در کنار آن مدیریت یکپارچه شهری را داشتند بنابراین تا زمانی که این نوع مدیریت در کشور ما حاکم نشود با انتخاب شهردار توسط مردم هم هیچ تفاوتی با وضعیت فعلی به وجود نمی‌آید.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اینکه در صورت تحقق مدیریت شهری نیز ممکن است مردم در انتخاب شهردار به شاخصه‌هایی ماندن شهرت توجه کنند نه تخصص، اظهار داشت: قطعا انتخاب شهردار یک امر تخصصی است و لازم است مردم اطلاعات بیشتری برای این کار داشته باشند بنابراین اگر قرار بر اجرای چنین طرحی شود باید شاخصه‌های انتخاب شهردار را پیش از اینکه مردم وارد عرصه انتخاب شوند به شهروندان آموزش داد. امر آموزش هرچند به سختی اما امکان پذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا