ورزشی

غوغای بهداد سلیمی در اینچئون/پنجمین طلا به نام ایران ضرب شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در آخرین روز رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی، وزنه‌بردار فوق ‌سنگین ایران با بالابردن وزنه‌های ۲۱۰ و ۲۵۵ کیلوگرم و مجموع ۴۶۵ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد بازی‌ها مدال طلا را به دست آورد.

 

حرکت یک‌ضرب

 

بهداد سلیمی در حرکت یک ضرب وزنه ۲۰۰ و ۲۱۰ کیلوگرم را بالای سر برد و توانست رکورد یک ضرب بازی های آسیایی را بشکند. او در آخرین حرکت خود در یک ضرب به رکورد یک ضرب جهان حمله کرد که در مهار وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی ناموفق بود.

 

حرکت دوضرب

 

او در حرکت دو ضرب وزنه ۲۴۱ کیلوگرم را بالای سر برد و توانست رکورد دو ضرب بازی‌ها را هم به نام خود ثبت کند. این رکورد پیش از این در اختیار حسین رضازاده در بازی‌های ۲۰۰۲ بوسان بود که وزنه ۲۴۰ کیلوگرم را بالای سر برده بود. به این ترتیب سلیمی رکورد مجموع را نیز به ۴۵۱ کیلوگرم افزایش داد.

 

پس از حرکت ناموفق وزنه‌بردار چینی برای مهار وزنه ۲۴۵ کیلویی سلیمی بار دیگر روی تخته آمد تا وزنه ۲۵۵ کیلوگرمی را بالای سر ببرد. بهداد که در حرکت اول زیر وزنه ۲۴۵ کیلوگرم اندکی لرزیده بود، این بار بهتر کار کرد و این وزنه را هم زد تا رکورد را به ۴۶۵ کیلوگرم افزایش دهد. سلیمی از حرکت سوم انصراف داد.

 

با پایان رقابت‌های وزنه برداری، بهداد سلیمی تنها مدال طلای این رشته را به دست آورد تا تیم وزنه برداری ایران با یک طلا و یک نقره و کسب نتایج ضعیف به کار خود پایان دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا