اجتماعی و فرهنگی

جزییاتی جدید از کارت‌ بلیط دانشجویی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سید جعفر تشکری هاشمی در مورد سرانجام ارائه کارت‌های بلیت تخفیف دار ویژه دانش آموزان و دانشجویان، افزود: بحث تایید مشخصات دانش آموزان و دانشجویانی که در سامانه ثبت نام کرده‌اند بسیار مهم است و برای تایید مشخصات این افراد با وزارت آموزش و پرورش و علوم مکاتباتی انجام شده است.

وی که پیش از این عنوان کرده بود وزارت آموزش و پرورش وب سایتی را برای تایید مشخصات دانش آموزان راه اندازی خواهد کرد، گفت: متاسفانه به دلیل عدم ارائه اطلاعات برای همه افراد ثبت نام کننده که بین ۱۰ تا ۱۸ سال سن داشته باشند کارت بلیت بدون ارائه مدرک کارت بلیت دانش آموزی صادر خواهد شد.

تشکری هاشمی همچنین چندی پیش به ایسنا اعلام کرده بود که به دلیل عدم تمرکز اطلاعات دانشجویان در وزارت علوم صدور کارت تخفیف دار برای دانشجویان منوط به ارائه این اطلاعات است.

 

۲۰ مهر آخرین مهلت ثبت نام کارت‌ بلیت نیم‌بها

تشکری هاشمی با اشاره به اتمام ثبت نام کارت‌ بلیت تخفیف دار برای دانشجو و دانش آموزان در بیست مهرماه، گفت: ارائه مهلت ثبت نام به معنای سرویس دهی خدمات تنها در مهرماه نیست، بلکه این روند ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هنوز نتوانسته‌ایم به اطلاعات دانش آموزان دسترسی پیدا کنیم، گفت: در بحث دانشجویان نیز با دانشگاه‌ها مکاتبه داشته و آنها اعلام کردند که بعد از ۲۶ شهریور ماه می‌توانند اطلاعات دانشجویان را در اختیار ما قرار دهند.

 

شخصی سازی کارت بلیط نیم بها با درج عکس

وی با بیان اینکه کارت‌های تخفیف دار مترو و اتوبوس ۷۲ ساعت بعد از تایید اطلاعات صادر و از طریق پست به آدرس اعلامی ارسال می‌شود گفت: این کارت‌ها شخصی سازی شده و علاوه بر درج عکس، اطلاعات فرد نیز بر روی آن ذکر می‌شود؛ اما به معنای کارت شناسایی نیست و تنها برای کنترل در مترو و اتوبوسرانی انجام می شود.

به گفته تشکری هاشمی این کارت مترو یک ساله با ۵۰ درصد تخفیف به دانش آموزان و دانشجویان ارائه می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن