اجتماعی و فرهنگی

زمان تکمیل پل تقاطع بزرگراه شهید بروجردی با رودخانه کن

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس قاسم مالدار  مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان آنکه ۴۰ درصد از سطح عرشه  9هزار متر مربعی پل تقاطع بزرگراه شهید بروجردی با رودخانه کن زیر بتن رفته است، یادآور شد عملیات احداث این تقاطع غیرهمسطح تا پایان شهریور ماه امسال پایان خواهد یافت.

وی در تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش‌های پروژه، از اتمام عملیات اجرای روکش آسفالت در تقاطع خیابان میرزایی خبر داد و گفت: این تقاطع غیرهمسطح متعاقب رفع معارض تیر برق ۲۰ کیلوولت تحویل شهروندان خواهد شد. گشایش ترافیکی در تقاطع خیابان میرزایی سبب تقویت ارتباطات شمالی- جنوبی در مسیر پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی خواهد شد؛ امری که با توجه به انسداد ترافیکی در مسیر بلوار الغدیر، کاهش مشکلات ترافیکی این پروژه بزرگراهی را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، بزرگراه شهید بروجردی، بزرگراهی در امتداد آزادراه تهران- ساوه و در بخش حدفاصل بزرگراه آزادگان تا بلوار ۴۵ متری بهار است. یکی از مهمترین نتایج بهره‌برداری از این بزرگراه، اتصال دسترسی بازار آهن به بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران- ساوه و در نتیجه حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه ۱۸ خواهد بود. در حالی که نقطه آغاز این مسیر یعنی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آزادگان با آزادراه تهران- ساوه، طی سال‌های اخیر به صورت یک تقاطع شبدری کامل ساخته شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته، پل تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید اصغری نیز طی ماه‌های اخیر روی تردد خودروها گشوده شده است. پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی به مرز ۴۰ درصد رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن