استان

مصرف برق مشترکان اهوازی برابر با مصرف ۳ استان کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین یدالله حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:‌ با توجه به گرمای بی سابقه مصرف برق در شهر اهواز افزایش یافته، به صورتی که مصرف برق در این شهرستان معادل مصرف برق در سه استان کشور است.

وی افزود: ‌پیک مصرف برق در روز گذشته ۲۴۲۵ مگاوات بود در حالی این میزان در روز ۱۲ مرداد سال گذشته ۲۳۴۳ مگاوات بوده است. دمای زیاد هوا به همراه عدم رعایت الگوی صحیح مصرف برق توسط مردم در برخی مناطق باعث افزایش مصرف در حد مازاد بر ظرفیت بار ترانس‌های برق و در نهایت گاها شعله‌ور شدن برخی ترانسفورماتورها و خاموشی‌های ناخواسته شده است.

حضرتی خاطرنشان کرد: ‌در این روزهای گرم از مردم شهر می‌خواهیم تا با رعایت الگوی مصرف برق و پرهیز از استفاده از وسایل برقی غیر ضروری ما را در تامین پایدار برق در این فصل یاری کنند.

وی بیان کرد: ‌با توجه به اینکه کابل‌ها، ترانس‌ها و تجهیزات برقی زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دارند ممکن است در صورت عدم رعایت الگوی مصرف برق با گداختگی و سوختگی کابل‌های برق و ترانس‌ها رو به رو شویم و انتظار می‌رود مردم اهواز در صورت مشاهده این موارد مراتب را سریعا به سامانه ۱۲۱ اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن